Warsztaty świąteczne w Domku Elfów to już tradycja. To zawsze przemiłe popołudnie spędzone z rodzinami naszych przedszkolaków. To okazja  by choć na chwilę zatrzymać się w przedświątecznej gorączce zakupów i przygotowań do Bożego Narodzenia. To ten czas, który można poświęcić na bycie z dzieckiem i tylko z dzieckiem.
W tym roku poza dekorowaniem pierników, wianków i szyszkowych choinek mieliśmy okazję poznać historię świątecznych ozdób. Swoją obecnością uświetniła warsztaty Pani Katarzyna Ambroziak z Muzeum Etnograficznego w Warszawie, która opowiedziała i pokazała rodzicom i dzieciom ozdoby świąteczne jakie robiono dawno temu. Wykonane ze słomy, kolorowego papieru czy nawet z opłatka, dekoracje zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Wspólnie z panią Katarzyną mieliśmy okazję wykonać sami takie ozdoby. Z jej pomocą powstały śliczne słomiane aniołki, ptaszki z bibuły i piórek oraz bombki z opłatka.

Również dzieci przygotowały dla wszystkich małą niespodziankę i pod okiem cioci Joli zaśpiewały dla nas angielskie kolędy i świąteczne piosenki.
To było bardzo miłe popołudnie. Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i wspólnie spędzony czas.

« 1 z 2 »