Domek Elfów na Ursynowie został zakwalifikowany do projektu (dofinansowanego ze środków m.st. Warszawy) „Ta Szansa dla Żłobków BIS”. Projekt zakłada rozwój inteligencji emocjonalnej rodziców i opiekunów  w żłobkach poprzez realizację szkoleń z wykorzystaniem podejścia pozytywnej dyscypliny, komunikacji bez przemocy, edukacji skoncentrowanej na rozwiązaniu. W weryfikacji brało udział kilkadziesiąt warszawskich placówek, a tylko 20 się zakwalifikowało – w tym my, z czego bardzo się cieszymy.

W związku z powyższym Domek Elfów serdecznie zaprasza Rodziców naszych Wychowanków do zapisów na bezpłatne szkolenia online. Nasza kadra jest już zapisana, teraz kolej na Państwa.

Grupy są mieszane, co oznacza, że rodzice mogą zapisać się do dowolnej grupy. Limit miejsc w grupie wynosi 20. Osoby, które nie dostaną się na warsztaty w tej turze, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Organizator szkoleń zadba o to, by te osoby uczestniczyły w kolejnych grupach. Następna tura szkoleń odbędzie się w okresie wrzesień-grudzień 2021 (5 kolejnych grup dla rodziców).

GRUPY DLA RODZICÓW DO WYBORU:

Osoby zapisane otrzymają potwierdzenia mailowe wraz z linkiem do spotkania na Zoomie. Bardzo prosimy o uczestniczenie w warsztatach z włączonymi kamerkami.

Podczas spotkania prowadzący:

1. Opowiedzą o założeniach merytorycznych i organizacyjnych projektu :
– Wprowadzenie do metodyki Pozytywnej Dyscypliny – zasady i filary,
– Czym jest inteligencja emocjonalna,
– Do czego dążę w wychowaniu, moje wyzwania, moje emocje, jakich dorosłych potrzebują dzieci.
– Budowa mózgu a emocje a zachowanie: samoregulacja a samokontrola.
2. Przedstawią zasady przystąpienia do projektu i uczestnictwa w nim
3. Odpowiedzą na Państwa pytania.

Więcej szczegółowych informacji o projekcie znajdziecie Państwo na stronie “TA SZANSA”