...

I ja jestem Świętym Mikołajem

Rozpoczęło się odliczanie dni do Świąt Bożego Narodzenia. W tym wyjątkowym czasie chcemy, aby nasze przedszkolaki mogły doświadczyć prawdziwej radości z obdarowywania innych. Chcemy pokazać im, że radość może nieść nie tylko otrzymywanie ale również dawanie. W oczekiwaniu na święta, dzieci pod opieką wychowawców wykonają trzy świąteczne zadania:

Zadanie 1: Pomocnik Mikołaja – dzieci zrobią prezenty dla swoich kolegów i koleżanek z grupy, które wręczą sobie podczas spotkania ze Świętym Mikołajem.
Zadanie 2. Dane od serca smakuje lepiej – wraz z wychowawczyniami dzieci upieką i udekorują pierniczki, którymi później obdarują napotkanych przechodniów w parku.
Zadanie 3. Rodzinne Święta – dzieci wykonają upominki świąteczne dla swoich najbliższych.

I tak, zanim do przedszkola przyjechał św. Mikołaj, nasze przedszkolaki pod czujnym okiem wychowawców przygotowały upominki dla swoich kolegów i koleżanek z grupy. Bardzo się starały, bo przecież być pomocnikiem Świętego Mikołaja to nie byle co! A jak wiadomo w dalekim, zimowym kraju to Elfy wiodą prym w robieniu prezentów.

Pracowite jak mikołajowe Elfy, dzieci pomagały również w tworzeniu świątecznych dekoracji, które wprowadzą nas w odpowiedni nastrój.

Dzień przed wizytą w przedszkolu św. Mikołaja, wychowawczynie zadbały aby owy nastrój stał się jeszcze bardziej świąteczny i magiczny. Zgodnie z tradycją, pozostawiły na gościa także małą słodką przekąskę.

Wizyta Mikołaja to było wielkie wydarzenie. Przy dźwiękach dzwonka pojawił się w sali wielki pan z siwą brodą. Jego przybycie wywołało mieszane uczucia wśród najmłodszych. Od euforii po lęk. Na szczęście Mikołaj szybko zaskarbił sobie sympatię nieśmiałków. Okruszki pierniczków na jego brodzie wywołały salwę śmiechu u wszystkich i tym samym atmosfera rozluźniła się. Na prośbę gościa, dzieci chętnie dla niego zaśpiewały, a on odpowiadał na ich pytania.

Potem przyszła pora na upominki. Te przyniesione przez Mikołaja jak i te przygotowane przez jego pomocników.

Kiedy wizyta św. Mikołaja dobiegła końca i pożegnaliśmy naszego gościa. Dzieci oddały się wspólnej zabawie nowymi zabawkami wciąż pod wrażeniem odwiedzin Mikołaja. Ogień w kominku, choinka wciąż nastrajały wszystkich świątecznie.

Już wkrótce nasi mali pomocnicy Mikołaja, wyruszą ze swoimi pierniczkami, aby obdarować mieszkańców naszej okolicy. Wypatrujcie ich a spotka Was słodka niespodzianka z Domku Elfów.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.