Jesteśmy specjalistami od..

…Zabaw na świeżym powietrzu, nawet w deszczową pogodę

Wykorzystujemy każdą wolną chwilę do spędzania czasu na placu zabaw. I nie mamy tu na myśli tylko zabaw w piaskownicy. Dzieci spędzają ten czas bardzo aktywnie. Wykopaliska archeologiczne w piaskownicy, taplanie się w błotku, uprawianie ogródka warzywnego – to tylko niektóre z nich. Plac zabaw przeznaczony dla naszych maluszków to wyspa skarbów, statek piracki, plaża z fontannami, a czasem farma dyń lub plener malarski.

…Brudnych zabaw i prac

Folia malarska na podłodze i dzieci malujące obraz swoimi maleńkimi stopkami, to u nas codzienność. Maluszki rzadko używają pędzelków do tworzenia swoich prac. Gąbki i paluszki doskonale ćwiczą ich zmysły. Rodzice długo przechowują prace plastyczne swoich pociech, które powstają ze szczerego serduszka. To dekoracje często trójwymiarowe, które ozdabiają lodówki, ściany i półeczki w domach naszych wychowanków.

…Wyzwań związanych z nauką samodzielności dzieci

Ściśle współpracujemy z rodzicami podczas nauki korzystania z nocnika, czy odzwyczajania od smoczka. W żłobku uczymy mycia ząbków oraz posługiwania się sztućcami podczas posiłku.


Dbamy szczególnie o……

…Prawidłową socjalizację dzieci w grupie

W żłobku dzieci są nieraz na różnym etapie rozwoju. Pomagamy im nawiązywać prawidłowe relacje z innymi dziećmi. Nasze maluszki potrafią doskonale ze sobą współpracować i świetnie się razem bawić. To tu i teraz nawiązują się pierwsze przyjaźnie. Kto wie, może przetrwają kolejne lata?

…Sprawność ruchową dziecięcych dłoni

To niezwykle ważne jeśli dzieci nie mają mieć w przyszłości kłopotów z pisaniem. W naszym żłobku realizujemy zabawy paluszkowe, które są znakomitym sposobem rozbudzania świadomości ręki. Przesypujemy, przelewamy, kolorujemy, wydzieramy oraz wyklejamy.

…Pobudzanie zmysłów

Integracja sensoryczna wspomaga rozwój układu nerwowego dziecka. Ma na celu jego prawidłowy rozwój. Zmysły podstawowe dla integracji sensorycznej takie jak dotyk, równowaga czy czucie ciała, mają zasadnicze znaczenie w codziennym funkcjonowaniu. Ich dobre zintegrowanie jest podstawą optymalnego rozwoju i działania pozostałych wszystkich wyższych zmysłów i umiejętności. Należą do nich na przykład: wzrok, słuch, mowa, umiejętność chodzenia oraz zdolność wykonywania precyzyjnych czynności, jak malowanie, pisanie.

Kreatywność opiekunek Maluszków nie zna granic. W zabawach z dziećmi wykorzystują materiały ogólnie dostępne. Potrafią z niczego wyczarować magiczne zajęcia, które sprawiają dzieciom ogromną frajdę i radość.


…Zachowanie indywidualności każdego dziecka

Dzieci są na różnym poziomie rozwoju. Niektóre doskonale radzą sobie w różnych sytuacjach, inne potrzebują pomocy i wsparcia. Czasami dodania otuchy. Małoliczna grupa sprawia, że każdemu dziecku możemy poświęcić tyle czasu ile potrzebuje.


Wszystko dla dobra Twojego dziecka

Widzisz zatem, że jest w Piasecznie żłobek niepubliczny, w którym dziecko jest najważniejsze.
Miejsce, do którego możesz mieć pełne zaufanie.
Jesteśmy pewni, że Twoje dziecko będzie zachwycone pobytem w naszej placówce, a Ty będziesz mógł Drogi Rodzicu spokojnie wrócić do pracy.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl