Szczególnie dbamy o..

…Sprawność ruchową dziecięcych dłoni

Ma ona ogromne znaczenie dla rozwoju umiejętności pisania w przyszłości. W naszym żłobku realizujemy zabawy paluszkowe, które w znakomity sposób rozbudzają świadomość ręki. Przelewamy, przesypujemy, kolorujemy, wydzieramy oraz wyklejamy.

Zachowanie indywidualności każdego dziecka

Dzieci rozwijają się w różnym tempie. Niektóre potrzebują pomocy, wsparcia, a czasem dodania otuchy, inne doskonale radzą sobie w różnych sytuacjach. Małoliczna grupa sprawia, że każdemu dziecku możemy poświęcić tyle czasu ile potrzebuje.

Prawidłową socjalizację dzieci w grupie

Dzieci są różne, bardziej lub mniej śmiałe czy samodzielne. Pomagamy im nawiązywać prawidłowe relacje z innymi dziećmi. Nasi wychowankowie potrafią świetnie się razem bawić oraz współpracować ze sobą. To tu i teraz nawiązują się pierwsze przyjaźnie. Kto wie, może przetrwają kolejne lata?

Pobudzanie zmysłów

Integracja sensoryczna ma na celu prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka. W codziennym funkcjonowaniu, zmysły podstawowe takie jak dotyk, równowaga czy czucie ciała, mają zasadnicze znaczenie. Ich dobre zintegrowanie jest podstawą optymalnego rozwoju oraz działania pozostałych wszystkich wyższych zmysłów i umiejętności. Należą do nich na przykład: wzrok, słuch, mowa, umiejętność chodzenia oraz zdolność wykonywania precyzyjnych czynności, jak malowanie, pisanie. W zabawach z dziećmi wykorzystujemy materiały ogólnie dostępne, a kreatywność opiekunek Maluszków nie zna granic. Wyczarowują magiczne zajęcia, które sprawiają dzieciom wiele radości i frajdy.


Nie unikamy …

Brudnych zabaw i prac

Rzadko używamy pędzelków do tworzenia prac. Maluszki malując świetnie ćwiczą paluszki, czasem wykorzystują gąbki. Rodzice długo przechowują prace plastyczne swoich pociech, które powstają ze szczerego serduszka. To dekoracje często trójwymiarowe, które ozdabiają lodówki, ściany i półeczki w domach naszych wychowanków.

Wyzwań związanych z nauką samodzielności dzieci

Nauka korzystania z nocnika czy odzwyczajanie od smoczka prowadzona jest przy ścisłej współpracy z rodzicami. W żłobku uczymy zasad higieny, mycia ząbków, a także posługiwania się sztućcami podczas posiłku.

Zabaw na świeżym powietrzu, nawet w deszczową pogodę

Korzystamy z placu zabaw w każdej wolnej chwili. Maluszki wraz z opiekunkami spędzają ten czas bardzo aktywnie. Szukanie skarbów w piaskownicy, zabawa błotkiem – to tylko niektóre z nich


Wszystko dla dobra Twojego dziecka

Widzisz zatem, że jest na Ursynowie żłobek niepubliczny, w którym najważniejsze jest dziecko.
Żłobek prywatny, do którego możesz mieć pełne zaufanie.
Jesteśmy pewni, że Twoje dziecko będzie zachwycone pobytem w naszej placówce, a Ty Drogi Rodzicu będziesz mógł spokojnie wrócić do pracy.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl