żłobek prywatny ursynów 121

Niepubliczny żłobek na Ursynowie

żłobek prywatny ursynów 121

„Domek Elfów” to kameralna placówka, która powstała w odpowiedzi na potrzeby Rodziców malutkich dzieci (od 12 miesiąca życia), którzy chcą, aby ich pociechy były pod dobrą i bezpieczną opieką i w towarzystwie rówieśników miały jednocześnie możliwość zrównoważonego rozwoju.

Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego, jak trudny dla Rodzica jest powrót do pracy i konieczność rozstania z dzieckiem, które nie potrafi jeszcze wyrazić słownie swoich potrzeb. W tym okresie, najmłodsze dzieci wymagają szczególnej opieki, a rodzice wsparcia podczas powrotu do pracy. Zadbaliśmy o to, aby maleństwa oraz ich rodzice dobrze się u nas czuli.

Dobrana z najwyższą starannością kadra dba, aby pobyt w żłobku stał się przedłużeniem domu. To kameralna atmosfera sprawia, że dzieci czują się swobodnie w towarzystwie rówieśników oraz swoich opiekunek, które z rodzicielską wręcz troską otaczają je opieką.

Otaczając opieką, czytamy codziennie bajki, bawimy się, śpiewamy i tańczymy. Czy można zrobić coś więcej? Oczywiście, że tak! Wychodzimy ponad wszelkie standardy i robimy dużo więcej niż się od nas oczekuje. Przyjdź i się przekonaj, lub zajrzyj do naszej galerii zdjęć.

Jesteś w rozterce zastanawiając się nad wyborem pomiędzy opiekunką a żłobkiem? Zobacz co chcemy zaoferować Tobie i Twojemu maleństwu.
żłobek prywatny ursynów 121

Szczególnie dbamy o...

żłobek prywatny ursynów 121

Sprawność ruchową dziecięcych dłoni

Ma ona ogromne znaczenie dla rozwoju umiejętności pisania w przyszłości. W naszym żłobku realizujemy zabawy paluszkowe, które w znakomity sposób rozbudzają świadomość ręki. Przelewamy, przesypujemy, kolorujemy, wydzieramy oraz wyklejamy.

Zachowanie indywidualności każdego dziecka

Dzieci rozwijają się w różnym tempie. Niektóre potrzebują pomocy, wsparcia, a czasem dodania otuchy, inne doskonale radzą sobie w różnych sytuacjach. Małoliczna grupa sprawia, że każdemu dziecku możemy poświęcić tyle czasu ile potrzebuje.

Prawidłową socjalizację dzieci w grupie

Dzieci są różne, bardziej lub mniej śmiałe czy samodzielne. Pomagamy im nawiązywać prawidłowe relacje z innymi dziećmi. Nasi wychowankowie potrafią świetnie się razem bawić oraz współpracować ze sobą. To tu i teraz nawiązują się pierwsze przyjaźnie. Kto wie, może przetrwają kolejne lata?

Pobudzanie zmysłów

Integracja sensoryczna ma na celu prawidłowy rozwój układu nerwowego dziecka. W codziennym funkcjonowaniu, zmysły podstawowe takie jak dotyk, równowaga czy czucie ciała, mają zasadnicze znaczenie. Ich dobre zintegrowanie jest podstawą optymalnego rozwoju oraz działania pozostałych wszystkich wyższych zmysłów i umiejętności. Należą do nich na przykład: wzrok, słuch, mowa, umiejętność chodzenia oraz zdolność wykonywania precyzyjnych czynności, jak malowanie, pisanie. W zabawach z dziećmi wykorzystujemy materiały ogólnie dostępne, a kreatywność opiekunek Maluszków nie zna granic. Wyczarowują magiczne zajęcia, które sprawiają dzieciom wiele radości i frajdy.

żłobek prywatny ursynów 121

Nie unikamy …

żłobek prywatny ursynów 121

Brudnych zabaw i prac

Rzadko używamy pędzelków do tworzenia prac. Maluszki malując świetnie ćwiczą paluszki, czasem wykorzystują gąbki. Rodzice długo przechowują prace plastyczne swoich pociech, które powstają ze szczerego serduszka. To dekoracje często trójwymiarowe, które ozdabiają lodówki, ściany i półeczki w domach naszych wychowanków.

Wyzwań związanych z nauką samodzielności dzieci

Nauka korzystania z nocnika czy odzwyczajanie od smoczka prowadzona jest przy ścisłej współpracy z rodzicami. W żłobku uczymy zasad higieny, mycia ząbków, a także posługiwania się sztućcami podczas posiłku.

Zabaw na świeżym powietrzu, nawet w deszczową pogodę

Korzystamy z placu zabaw w każdej wolnej chwili. Maluszki wraz z opiekunkami spędzają ten czas bardzo aktywnie. Szukanie skarbów w piaskownicy, zabawa błotkiem - to tylko niektóre z nich

Wszystko dla dobra Twojego dziecka

Widzisz zatem, że jest na Ursynowie żłobek niepubliczny, w którym najważniejsze jest dziecko.

Żłobek prywatny, do którego możesz mieć pełne zaufanie.

Jesteśmy pewni, że Twoje dziecko będzie zachwycone pobytem w naszej placówce, a Ty Drogi Rodzicu będziesz mógł spokojnie wrócić do pracy.