Rozpoczął się nowy rok szkolny, zatem żegnamy wakacje i witamy się po przerwie z nowymi koleżankami i kolegami, którzy dołączyli do naszej przedszkolnej braci. Wszyscy w komplecie, wszyscy wypoczęci i pełni energii. Aż się chce, chciałoby się powiedzieć.
Na początek mała integracja. Przy wspomnieniach i opowieściach z wakacji poznajemy się z nowymi przedszkolakami. Wspólna zabawa zbliża a najlepiej rozmawia się podczas pracy.

Z nowym rokiem szkolnym kontynuujemy naukę języka angielskiego z nowym nauczycielem. Pani Agnieszka Majewska w towarzystwie pluszowego przyjaciela poprowadziła pierwsze zajęcia. Na początku trochę nieśmiałe ale po chwili dzieci złapały kontakt z nową ciocią. Pani Agnieszka jest niezwykle cierpliwą osobą i ma swoje sposoby by zachęcić dzieci do wspólnej zabawy.

Wrzesień to czas zbiorów. Co kryją w sobie warzywa i owoce, które zbieramy? Zajęcia o pestkach i pesteczkach odpowiadają na pytanie i pokazują dzieciom, skąd biorą się warzywa i owoce. Po części teoretycznej, część plastyczna a przy okazji ćwiczenie koordynacji.

Maluszki także uczą się, do czego służą malutkie pestki. Spacer po Sadku Natolińskim, to okazja by pokazać im, jak z małych nasionek (klon, robinia) wyrosły taaaakie duże drzewa.  Pogoda sprzyja takim spacerom.

Pestki to w przedszkolu doskonały materiał plastyczny. Wykorzystujemy je w naszych pracach. Tym  razem Maluszki same zadbały by nam ich nie zabrakło. To było dla nich świetne ćwiczenie chwytu pensetkowego. Maziowate pestki dyni, trzeba było z niej wyjąć a ze słonecznika wyskubać. Było śmiesznie, bo dzieci różnie reagowały na kontakt ze śliskimi pestkami.

Po wakacjach wracają do przedszkola zajęcia dodatkowe. Dla rozładowania niespożytej energii naszych milusińskich polecamy zajęcia sportowe Drużyny Kangura.