Tradycyjnie, na kilka dni przez Wielkanocą spotykamy się w przedszkolu z rodzinami naszych podopiecznych podczas Rodzinnych Warsztatów Wielkanocnych. Jest to czas, kiedy możemy w miłej atmosferze spotkać się, bliżej poznać i porozmawiać , przy okazji robienia wielkanocnych dekoracji. Niestety z powodu pandemii nie dane nam było zaprosić rodzin naszych dzieci. Aby jednak choć w części tradycji stało się zadość, zorganizowaliśmy warsztaty bez udziału bliskich. W sali głównej stanęły w rzędzie stoliki, a na nich wszystko czego potrzeba do zrobienia wielkanocnych palemek oraz kartek świątecznych.

Choć w niezwykle wąskim gronie, to jednak nadal w miłym i już świątecznym nastroju, wspólnie z dziećmi zrobiliśmy śliczne wielkanocne palmy oraz świąteczne kartki. Te ostanie będą miłą niespodzianką na nieobecnych. Dzieci bardzo się starały aby ich palmy równie piękne jak te, które wykonałyby z rodzicami.

« 1 z 2 »

Na szczęście dla nich, dzieci nie były świadome tego, że nasze warsztaty zwykle odbywają się wspólnie z ich rodzinami. Bardziej to my odczuliśmy ich nieobecność. Po cichu wierzyliśmy do końca, że okoliczności będą bardziej sprzyjające. Wszak ostatnimi czasy tak mało mamy czasu by porozmawiać ze sobą dłużej niż tylko w drzwiach przedszkola. Mamy nadzieję, że czas pandemii, która obiegła świat już wkrótce się skończy i kolejne warsztaty świąteczne będziemy mogli spędzić w szerszym gronie.

Na pamiątkę naszego spotkania powstała mini sesja fotograficzna. Wszystkim życzymy zdrowia.