Co roku w przedświątecznym odliczaniu  jest taki dzień, kiedy nasze przedszkole pachnie choinką, piernikami, pierogami i czerwonym barszczem.  To dzień, kiedy spotykamy się z rodzinami naszych przedszkolaków na rodzinnych warsztatach świątecznych.  To wyjątkowe popołudnie  wprawia wszystkich w świąteczny nastrój. Pozwala na chwilę relaksu w codziennym zabieganiu.  Dzieci od rana czekają na swoich bliskich wypatrując ich prawie jak pierwszej gwiazdki w wigilijny wieczór.

Cudowne wtorkowe popołudnie, które spędziliśmy z naszymi przedszkolakami i ich rodzinami na długo zostanie w naszej pamięci. Przy dźwiękach kolęd, które wspólnie śpiewaliśmy przy akompaniamencie skrzypiec w wykonaniu pani Patrycji Greckiej, oddaliśmy się świątecznemu nastrojowi. Co niektórzy uronili łezkę, wzruszeni chwilą. Łamiąc się opłatkiem życzyliśmy sobie wszystkiego dobrego. Czas na wspólną integrację oraz swobodną rozmowę nastał podczas tworzenia dekoracji świątecznych. Piękne pierniki (które szybko znikały w dziecięcych brzuszkach), wianki i  choinki, które dzieci zrobiły wraz z rodzicami będą teraz zdobić ich domy przypominając o naszym spotkaniu.

Ten wieczór był fantastyczny. Cudownie było spotkać wszystkich razem. Te kilka godzin wspólnej pracy i zabawy pozwoliło wszystkim na chwilę relaksu w tym przedświątecznym gorącym okresie. W tym całym zabieganiu mieliśmy czas dla siebie i naszych bliskich. I o to właśnie chodziło…..

« 1 z 2 »