W ramach współpracy z SGGW, przez ostatni miesiąc, w naszym przedszkolu odbywała praktykę pani Agata, studentka 5 roku na kierunku dietetyki. Pani Agata pod czujnym okiem naszych wychowawców poprowadziła z dziećmi różne zajęcia. Przeprowadziła między innymi cykl zajęć dotyczących zdrowego żywienia i zdrowego stylu życia.

Zajęcia dotyczące piramidy żywieniowej oraz tego jak ważne są dla naszego zdrowia ruch i odpowiednie ilość wypijanej wody .

Kolejne zajęcia dotyczyły ruchu i jego wpływ na nasze zdrowie.

Pani Agata przygotowała również zajęcia dotyczące witamin. Dzieci dowiedziały się, jakie witaminki znajdują się w danych owocach, warzywach i dlaczego są tak ważne dla naszego zdrowia.

Jeśli witaminy, to nie mogło zabraknąć owoców i warzyw.

Już po żniwach a w naszym przedszkolu pewnego dnia zapachniało świeżo skoszonym zbożem. Pani Agata przyniosła do przedszkola różne jego rodzaje i poprowadziła zajęcia na temat zbóż.

Studenci, których przyjmujemy na praktyki mogą liczyć w Domku Elfów na pomoc i wsparcie w zdobywaniu praktyki w zawodzie związanym z edukacją dzieci. Wychowawcy służą radą i doświadczeniem a dzieci…, no wiecie raz będą grzeczne a innym razem pokażą z czym się wiąże praca z dziećmi 😄😉.