Nie wszyscy wiedzą, że nasz pluszowy przyjaciel z dzieciństwa ma swoje święto. Cały świat celebruje je co roku w dniu 25 listopada. Tego dnia przypada rocznica powstania popularnej maskotki.

Nie wszyscy też wiedzą, że pluszowy miś powstał na kanwie wydarzeń, które miały miały miejsce w Stanach Zjednoczonych. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych – Teodor Roosvelt, wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelił małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie.

Jednym z czytelników gazety był pewien producent zabawek, który zainspirował się tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Nazwał go Teddy Bear, co było oczywistym nawiązaniem do imienia prezydenta USA.

Pomimo upływającego czasu pluszowy miś nadal pozostaje kultową zabawką. Kochają go wszystkie dzieci. Jest ich najlepszym przyjacielem. Przybiera najróżniejsze formy, często przywołując popularnych bajkowych bohaterów m. in. Kubusia Puchatka, Misi Paddingtona czy Misia Uszatka.

Pluszowy miś jest symbolem miłości, ciepła, łagodności, opiekuńczości. Jest dobry. To wszystko sprawia, że w dniu 25 listopada chcemy świętować jego urodziny. Tego dnia w wielu szkołach czy przedszkolach organizuje się specjalne uroczystości. Dzieci przynoszą swoje pluszowe misie, organizowane są konkursy, wspólne czytanie bajek o pluszowym misiu.

Również w Domku Elfów pojawiły się misie wszelakiej maści. Świętowały razem z dziećmi, na które czekała cała masa misiowych atrakcji. Na pamiątkę powstały prace plastyczne uwieczniające naszych pluszowych przyjaciół.