W dniu 13 listopada 2018 roku w naszym przedszkolu odbyła się wielka uroczystość – “Pasowanie na Przedszkolaka”. Pasowanie na przedszkolaka to oficjalne zakończenie okresu adaptacyjnego dzieci oraz wprowadzenie ich w społeczność przedszkolną. Jest to okazja  do prezentacji przez dzieci umiejętności nabytych w ciągu pierwszych tygodni pobytu w przedszkolu. Uroczystość ma na celu integrację rodziców i dzieci z przedszkolem, wzmocnienie więzi rodziców z dzieckiem poprzez stworzenie okazji do wspólnej zabawy.

 

W Domku Elfów ten dzień był wyjątkowy jeszcze z jednego powodu. To pierwsze pasowanie w naszym przedszkolu. Przed nami z całą pewnością jeszcze nie jedna taka uroczystość, jednak ta – pierwsza, zostanie w naszych sercach na zawsze. Wszyscy byli przejęci i ogarnięci tremą. Dzieci swoim pierwszym występem, ciocie odpowiedzialne za przebieg uroczystości oraz rodzice, którzy po raz pierwszy podziwiali z dumą popisy swoich ukochanych pociech.

Kiedy emocje opadły po pełnym wzruszeń występie i uroczystym pasowaniu, na wszystkich czekał wielki tort przygotowany specjalnie na tą okazję. Delektując się pysznym deserem mogliśmy już swobodnie rozmawiać i bawić się w towarzystwie dzieci i ich rodzin.

Teraz nasi milusińscy z dumą mogą powiedzieć – Mamo, Tato – jestem przedszkolakiem!

My jesteśmy przedszkolaki

Maluszki kochane.

Zapraszamy wszystkich

Na nasze pasowanie

Lecz sobie nie myślcie,

że to będą cuda.

my sami nie wiemy

czy nam się to uda.

Chcemy wam zaśpiewać

i zatańczyć ładnie

proszę się nie gniewać,

jeśli źle wypadnie.

A więc pora na występy,

Mili państwo posłuchajcie,

gdy się będzie wam podobać

oklaskami nagradzajcie!

« 1 z 2 »