Nasze przedszkole zapełnia się kolorowymi pracami dzieci. Uwielbiamy spoglądać na ich rysunki. Jakoś tak weselej robi się w przedszkolu. Poza śmiechem i okrzykami dzieci, to taki ślad, że przedszkole żyje. Prace manualne są w tym wieku niezwykle ważne. Rozwijają wyobraźnię, wpływają na motorykę. Nasi wychowankowie często wyklejają, wydzierają, przyklejają. To doskonałe ćwiczenie dla ich malutkich rączek i paluszków.

Wiosna, choć w tym roku mało słoneczna, musi być kolorowa. Wiosenne drzewka ozdobiły nasz korytarz. I już zrobiło się kolorowo i wesoło.

Gdy za oknem kwitną kwiaty, wśród gałęzi drzew słychać zalotne ćwierkanie ptaków. To prawdziwy relaks dla uszu. Cóż to jednak za ptaki, kto wie? “Przedziwny świat ptaków” – to temat zajęć z cyklu Dziecko w świecie przyrody. Dzieci słuchały wiersza czytanego przez ciocię, odpowiadały na pytania i rozpoznawały dźwięki przez nie wydawane.

Pod koniec tygodnia rozpoczęliśmy przygotowania do Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Rozmawialiśmy z dziećmi o Polsce i naszych  symbolach narodowych. Dzieci wykonały biało czerwone flagi oraz kotyliony.

Przed nami majowy weekend. Wszystkim życzymy miłego i spokojnego wypoczynku. Spotykamy się już we wtorek  4 maja.