20 maja swoje święto obchodzą pszczoły. Te niewielkie żółto czarne  owady to niezwykle ważna część naszego ekosystemu. Niestety poprzez działania człowieka jest ich coraz mniej. To dlatego tak ważnym jest aby uczyć dzieci jak powinny dbać o naszych pracowitych zapylaczy.

Zorganizowaliśmy specjalne warsztaty, podczas których dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o pszczołach. Dlaczego są takie ważne, czym się zajmują. Skąd bierze się pyszny miód.

Umówmy się, zajęcia teoretyczne na dywanie to dla niektórych nudne zajęcie. My jednak wiemy jak temu zaradzić. Kiedy dzieci w sali brały udział w zajęciach, przed przedszkolem pojawił się prawdziwy ul. Spokojnie, niezamieszkały 🙂
To dopiero była niespodzianka dla naszych milusińskich. Nareszcie mogły zobaczyć prawdziwe atrybuty pszczelarza i zabawić w zbieranie miodku. Ciocie cierpliwie tłumaczyły co do czego służy. Na koniec przyszła pora na degustację. Po takiej zabawie, mało kto nie miał ochoty na pyszny nektar.

Pszczela zabawa trwała cały dzień. Bzyczenie pszczółek towarzyszyło nam aż do wieczora a kto miał ochotę pozował do zdjęć z naszą nową przyjaciółką pszczółką Mają.

I chociaż strach przed latającymi przy uchu pszczołami pewnie nadal będzie wielu towarzyszyć, to dzieci już wiedzą aby spokojnie od nich odejść.