//domekelfow.pl/warszawa/wp-content/uploads/sites/2/2016/06/s_2-1.png

Witamy w żłobku i przedszkolu "Domek Elfów"

//domekelfow.pl/warszawa/wp-content/uploads/sites/2/2016/06/s_2-1.png

„Domek Elfów” to magiczne miejsce, które daje dzieciom wysokiej jakości edukację poprzez zabawę, gdzie wspiera się wszechstronny rozwój zdolności twórczych i osobowości.

Nie obiecujemy rodzicom dostosowania się do ich wymagań. Obiecujemy za to chęć dialogu i współpracy w procesie wychowania, ponieważ tylko wspólna praca stworzy optymalne warunki rozwoju dla każdego dziecka. Wykorzystujemy naszą wiedzę z zakresu pedagogiki i psychologii i fakt, że to rodzice najlepiej znają swoje dzieci.

Absolwent naszego Przedszkola to dziecko otwarte na nowe doświadczenia, ciekawe życia, radosne, pewne siebie i swoich możliwości oraz zainteresowane otaczającym je światem.

Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej placówce

Nasze atuty

Sąsiedztwo Sadku Natolińskiego, Alei Kasztanowej i Lasu Kabackiego
Dogodna lokalizacja – 300 metrów od stacji metra Natolin
Rewelacyjna lokalizacja dla osób z Kabat – bezpośredni wjazd z Al. KEN
Lokal o powierzchni 217 m², w całości zaadaptowany na nowoczesne przedszkole
Przestronne sale wyposażone w wysokiej jakości urządzenia
Bezpieczeństwo dzieci dzięki ograniczeniu ruchu kołowego do minimum
Przedszkole w Piasecznie wyróżnione Znakiem Jakości KidZone
Profesjonalna kadra
Rozszerzona podstawa programowa
Bogata oferta zajęć edukacyjnych
Realizacja programu „Zdrowo jemy – zdrowo rośniemy”
Codzienny angielski w ramach czesnego
W planie własny plac zabaw
Uczestniczymy w programie "Akcja Dawcom w Darze"
Ambasador Polskiego Radia Dzieciom
Organizacja urodzin przedszkolaków
Oddychamy czystym powietrzem
Okresowe badania przesiewowe
Uczymy hiszpańskiego w ramach czesnego
 
 

Parki i plac zabaw

Kierując się strategią, według której mamy „pozwolić dzieciom dorastać wśród przyrody”, zdecydowaliśmy się na otwarcie kolejnej placówki „Domek Elfów” w sąsiedztwie Sadku Natolińskiego, Alei Kasztanowej oraz Lasu Kabackiego. Alejki usytuowane pomiędzy siedzibą przedszkola a Sadkiem, umożliwiają częste spacery oraz aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Ponadto już niebawem, w ramach budżetu partycypacyjnego, Sadek przejdzie renowację. Jeszcze w tym roku ma powstać tu nowoczesny plac zabaw dla dzieci, z którego z przyjemnością będziemy korzystać. Póki co cieszymy się z możliwości korzystania z okolicznych placyków zabaw.
  W naszych planach jest stworzenie własnego placu zabaw przylegającego do budynku. Będzie to niewątpliwy atut na tle ursynowskich przedszkoli.

Codziennie

Uczymy języka angielskiego w taki sposób, aby zapewnić dzieciom naukę pełną zabawy, radości i różnorakiej aktywności. Młodsze dzieci mają zapewnioną kontynuację w latach następnych, a starsze realizują program z jednoczesnym ukierunkowaniem na szkołę podstawową. Zajęcia są ciekawe, różnorodne, dostosowane do zainteresowań dzieci. Nieodłącznym ich elementem jest muzyka, mini dialogi z pacynką / koleżanką / kolegą oraz różne formy zabaw ruchowych. "MYŚLĄ, ŻE SIĘ BAWIĄ - MY WIEMY, ŻE SIĘ UCZĄ" - to motto jest zawsze obecne podczas naszych zajęć.

Codziennie

Plastyka sensoryczna to mnogość faktur, tekstur oraz cała paleta kolorów. Połączenie doznań dotykowych ze wzrokowymi (mocne kolory), zapachowymi, słuchowymi i smakowymi. Z tych wszystkich stymulujących zmysły składników w czasie zabawy powstają prawdziwe arcydzieła. Dzięki wprowadzeniu działań sensoplastycznych w pracy z dziećmi, wpływamy na rozwój ich kreatywności oraz twórczego myślenia, a także poszerzamy zakres ich słownictwa.
Nasze warsztaty to kolorowa zabawa dla dzieci. Podczas zajęć wykorzystujemy materiały plastyczne przygotowane z ogólnodostępnych artykułów spożywczych i nie tylko.

2x w tygodniu

Rytmika jest wszechstronną metodą słuchowo - ruchową, ściśle powiązaną z muzyką. Zajęcia rytmiki rozwijają inteligencję emocjonalną dzieci i ich wrażliwość, potrafią dodać energii i wprawić w dobry nastrój, ale i również wyciszyć i uspokoić.

Podczas naszych zajęć dzieci ćwiczą wrażliwość muzyczną oraz umiejętność określania i reagowania na podstawowe elementy muzyki: rytm, tempo, dynamikę, melodię. Grają na dziecięcych instrumentach perkusyjnych. Wykonują piosenki z rytmicznym lub ilustracyjnym ruchem. Rozwijają motorykę, sprawność i estetykę ruchu.

1x w tygodniu

Glottodydaktyka jest metodą przygotowującą już bardzo małe dzieci do nauki czytania i pisania, dającą rewelacyjne efekty. Naukę czytania, a właściwie przygotowania do czytania i pisania należy rozpocząć jak najwcześniej. Zainteresowanie dziecka literami pojawia się już w drugim roku życia, w trzecim dziecko już bardzo chętnie bawi się klockami z literkami. Czytanie zaczyna się metodą ślizgania się po literach, co prowadzi do szybszego opanowania płynnego czytania. Glottodydaktyka porządkuje dziecku świat głosek i liter.

Zajęcia pozwalają zwrócić dziecku uwagę na narządy mowy, na ich pracę w czasie mówienia. Dziecko w zabawie może odkrywać pracę wiązadeł głosowych (strun głosowych), pracę warg i języka. Uczą dziecko odpowiedniego operowania głosem, ćwiczyć otwieranie ust, wysuwanie ich do przodu i zaokrąglanie warg, unoszenie języka i niewsuwanie go między zęby.

Rodzice dzieci rozpoczynających naukę czytania i pisania niejednokrotnie zauważyli trudności, jakie sprawiały dzieciom:

 • synteza – złożenie wyrazu z sylab, głosek;
 • analiza – podział wyrazu na sylaby, głoski;
 • dyktando – pisanie ze słuchu;
 • płynne czytanie ze zrozumieniem.

Stosując glottodydaktykę, unikamy tego rodzaju problemów.

1x w tygodniu

Nauczanie języka hiszpańskiego z elementami CLIL metodą kreatywną dla dzieci przedszkolnych prowadzi Katarzyna Liskowec. Specjalistka w rozwijaniu potencjału twórczego dzieci. Wykorzystuje w tym celu zarówno osiągnięcia współczesnej nauki z zakresu psychologii i aktywności twórczej, jak również tworzy i realizuje autorskie, innowacyjne metody.

Profilaktyka logopedyczna – 1x w tygodniu

Logorytmika to sposób by przez zabawę rytmem, słowem i muzyką kształtować bardzo ważne funkcje w rozwoju dziecka. Jest połączeniem rytmiki z terapią logopedyczną, na którą składa się szereg ćwiczeń muzyczno - ruchowych, oddziaływających na płaszczyznę słuchową, słuchowo-ruchową oraz ruchową.

1x w tygodniu

Zajęcia odbywające się w systematyczny sposób mają na celu pozytywne ukierunkowanie nadmiaru energii, poprawienie procesów przyswajania wiedzy, wyrabiania umiejętność koncentracji uwagi, wewnętrznej dyscypliny, współpracy i poczucia estetyki.

Zajęcia profilaktyczne - 1x w tygodniu

Okres przedszkolny i szkolny to etap szybkiego rozwoju i kształtowania się układu mięśniowego i kostnego. Jest to czas, kiedy należy zwrócić szczególną uwagę na kształtującą się sylwetkę dziecka i najodpowiedniejszy moment na rozpoczęcie ćwiczeń zapobiegających wadom postawy oraz leczenie najczęściej występujących schorzeń postawy u dzieci i młodzieży . Zaniedbanie ćwiczeń korygujących może doprowadzić do zmniejszenia sprawności układu krążenia, układu oddechowego, narządu ruchu, a także do zmian zwyrodnieniowych.
Podczas zajęć pracujemy między innymi nad kształtowaniem nawyku prawidłowej postawy, wygaszaniu nieprawidłowych nawyków oraz wyrabianiem u dziecka prawidłowej postawy podczas czynności życia codziennego.

  1x w miesiącu

  Bajkoterapia to mówiąc najprościej -terapia poprzez bajki. Wszystkie dzieci lubią je słuchać. Badania przeprowadzone przez psychologów wykazały, iż czytając określone bajki można pomóc dziecku w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych, takich jak np. irracjonalne lęki czy pierwsze dni pobytu dziecka w przedszkolu. Bajki jako utwory literackie adresowane do dzieci, cechuje magiczne ujmowanie rzeczywistości, oglądanie świata z perspektywy dziecka i świadomość umowności zdarzeń, czyli rozróżnianie świata realnego i czarodziejskiego. Dziecko myśli, że w rozwiązywaniu trudnych sytuacji pomaga magia- tak jest w bajkach. Znaczenie baśni w rozwoju i wychowaniu dzieci jest ogromne. Jednak najważniejsza rola bajki polega na redukcji lęku. Dziecko, identyfikując się z bohaterem ma poczucie, że dobra wróżka nad nim czuwa, że potrafi posługiwać się czarami i odmienić swą sytuację. Bajka daje wsparcie i poczucie siły, zastępczo zaspokaja potrzeby i przez to obniża lęk. Adresatami bajek terapeutycznych są dzieci , głównie w wieku 4-9 lat, w których świat jest widziany z dziecięcej perspektywy, a ich celem jest uspokojenie, zredukowanie problemów emocjonalnych.

1x w miesiącu

W ramach tych zajęć dzieci poznają nowe smaki. Uczą się przygotowywać potrawy. Pieczemy ciastka, robimy kanapki. Korzystając z bezpiecznych narzędzi kuchennych nasi wychowankowie uczą się kroić, mieszać i tworzyć prawdziwe pyszności.

1x w miesiącu

Podczas zajęć powstają rozbudowane prace plastyczne. Prace, które wymagają od dzieci większego nakładu pracy, kreatywności.

1x w miesiącu

Świat przyrody jest bardzo ciekawy. Zwierzęta, rośliny - wszystko jest od siebie zależne. Podczas zajęć uczymy dzieci ciekawostek przyrodniczych. Dbamy by z szacunkiem podchodziły do zwierząt oraz przyrody. Przy okazji przekazujemy zasady ekologi. Jak dbać o środowisko. Segregacja śmieci, czy oszczędność wody to tylko część wiedzy jaką zdobywają.

1x w miesiącu

Zajęcia mają na celu zaznajomienie dzieci z muzyką. Podczas zajęć dzieci poznają nowe instrumenty, mają możliwość pracy z nimi. Uczą się słuchać muzyki, rozróżniać dźwięki, rytm oraz przekaz utworów.

1x w miesiącu

Dlaczego woda w morzu jest słona, a po deszczu powstaje tęcza? Pytań dzieci jest mnóstwo. My poprzez doświadczenia i eksperymenty pokazujemy im ciekawe zjawiska.

activities

 • dzieci 3-6 letnie
 • zajęcia grupowe
 • 30 min 1x w tygodniu
 • 70zł miesięcznie
 • Prowadzący:
  Patrycja Milaniuk - absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Finalistka Konkursu Tańca Klasycznego im. Wojciecha Wiesiołłowskiego w Gdańsku a także laureatka I miejsca w Konkursie Tańca Klasycznego w Caen we Francji. Występowała na deskach Opery Śląskiej w Bytomiu, a także Teatru Wielkiego w Warszawie. Pracowała w Państwowym Zespole Pieśni i Tańca "Mazowsze" a od 7 lat związana jest z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego.

Jej zajęcia zawierają w sobie elementy gimnastyki rozciągającej, ćwiczeń ogólnorozwojowych poprawiających sprawność fizyczną, kształtujących prawidłową postawę ciała oraz koordynację ruchową. Dzieci ucząc się prostych elementów tanecznych i łącząc je w układy, poznają podstawy tańca klasycznego.

 • dzieci 3-6 letnie
 • zajęcia grupowe
 • 30 min 1x w tygodniu
 • 80zł miesięcznie
 • Prowadzący:
  Marta Baranowska - Od kilku lat prowadzi Pracownię GAGA w Zalesiu Dolnym. Jest osobą otwartą, komunikatywną i przede wszystkim kreatywną. Te właśnie cechy wykorzystuję w pracy z dziećmi. Na zajęciach ceramicznych rozwija zdolności manualne, poprawia motorykę małą i rozbudza wrażliwość i wyobraźnię przestrzenną przedszkolaków.
Podczas jej zajęć dzieci kształtują swoją wyobraźnię i zdolności manualne. Uczą się pracy w grupie. Rozwijają cierpliwość i skupienie. Własnoręcznie wykonują gliniane miseczki, koszyczki, ozdoby, zwierzątka, postacie z bajek i co tylko wyobraźnia podpowie. Pani Marta wykorzystuje najróżniejsze techniki pracy z gliną, od lepienia przez szablony, formy, na odciskaniu roślin nie kończąc. Dzieci zabierają do domu prawdziwe cuda. Wypalone w profesjonalnym piecu, pomalowane specjalnymi farbami.

 • dzieci 3-6 letnie
 • zajęcia grupowe
 • 40 min 1x w tygodniu
 • 90 zł miesięcznie
 • Prowadzący:
  Tomasz Świderski
  Bricks 4 Kidz

 • Nasze warsztaty są znakomitym połączeniem wiedzy z zabawą. Dzięki edukacyjnym klockom, dzieci rozwijają umiejętności manualne a także inteligencję wizualno – przestrzenną poprzez myślenie obrazami czy też poprzez rozwijanie swojej wyobraźni.
  Celem zajęć jest:
  • pobudzanie dziecięcej kreatywności,
  • rozwijanie zdolności inżynierskich,
  • rozwijanie umiejętności pracy w grupie oraz twórczego rozwiązywania problemów,
  • nauka podstaw logiki, mechaniki, fizyki, matematyki, a także podstaw programowania.

  Prowadzący warsztaty pan Tomek nie narzuca rozwiązań, stara się by dzieci dochodziły do nich samodzielnie. Podczas zajęć dzieci poznają temat danej konstrukcji lub maszyny oraz jej funkcjonalność. Przy pomocy zestawów klocków, dzieci wspólnie budują daną konstrukcję lub maszynę, pomagają im w tym kolorowe karty pracy. Instrukcje mają na celu pobudzać uczestników do samodzielnego myślenia. Po zbudowaniu modelu, dzieci bawią się i wykonują ćwiczenia edukacyjne w oparciu o stworzone konstrukcje.

 • dzieci 3-6 letnie
 • zajęcia grupowe
 • 30 min 1x w tygodniu
 • 60zł miesięcznie
 • Prowadzący:
  Instruktorzy z Przedszkoliada.pl - Przedszkoliada.pl to ogólnopolski program rozrywki ruchowej „Przedszkole i piłka”. Program zajęć „Przedszkole i Piłka” jest formą zachęcenia dzieci do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami. Jest on odpowiedzią na potrzebę realizacji zainteresowań ruchowych przedszkolaków oraz ich rodziców, chcących zapewnić swoim dzieciom jak najlepsze warunki do rozwoju fizycznego i motorycznego. Zajęcia są prowadzone przez cały rok przedszkolny, a więc zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia dotyczącymi systematyczności wysiłku fizycznego. Spełniony jest też drugi warunek ŚOZ, mianowicie każde zajęcia trwają na tyle długo, aby utrwaliły się korzystne efekty zdrowotne ruchu. Tym samym Przedszkoliada.pl wyrabia u dzieci potrzebę regularnej aktywności fizycznej.

 • dzieci 2-6 letnie
 • zajęcia grupowe
 • 30 min 1x w tygodniu
 • 60zł miesięcznie
 • Prowadzący:
  Arkadiusz Skrok - Instruktor tańca, Salsation, Zumba oraz trener personalny. Ponad 20 lat zajmuje się tańcem.
Warsztaty taneczne odbywają się zgodnie z opracowanym Programem Edukacji Tanecznej "Wychowanie Poprzez Taniec" w oparciu o zalecenia Światowej Organizacji Tańca oraz autorskie choreografie taneczne do bieżących hitów.
Nauka tańca pozwoli dzieciom na opanowanie technicznych i artystycznych tajników poznawanych tańców. Zajęcia odbywające się w systematyczny sposób mają na celu - oprócz nauki tańca - pozytywne ukierunkowanie nadmiaru energii, poprawienie procesów przyswajania wiedzy, wyrabiania umiejętność koncentracji uwagi, wewnętrznej dyscypliny, współpracy i poczucia estetyki. Zabawy, którymi przeplatane są zajęcia mają na celu rozwijanie myślenia, usprawniają koordynację ruchową, refleks, oraz motywują do pozytywnej rywalizacji.

activities

Poznaj naszą kadrę pedagogiczną

Nasza kadra dobierana jest z najwyższą starannością. Przy selekcji opiekunów, nauczycieli i instruktorów, brane są pod uwagę liczne kryteria. Najistotniejsze jest właściwe wykształcenie, ciepło, życzliwość oraz zaangażowanie w opiekę nad dziećmi. Dokładamy wszelkich starań, aby zespół opiekujący się naszymi podopiecznymi, zmieniał się na przestrzeni czasu w jak najmniejszym stopniu, co pozwala dzieciom na budowanie długotrwałych, silnych więzi z ulubionymi opiekunkami. Poznajmy się:

Opinie o nas

Przeczytaj autentyczne opinie rodziców, którzy korzystali bądź wciąż korzystają z usług naszej placówki.

Bezpłatny tydzień adaptacyjny

dla przyszłych przedszkolaków

Tydzień adaptacyjny trwa 5 dni roboczych w godz. od 9:30 do 11:30. Jego podstawowym zadaniem jest zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa psychicznego w przełomowym momencie życia oraz stopniowe rozładowywanie doznań wywołanych rozstaniem z rodziną i brakiem wiedzy o nowym środowisku.

Powolna i stopniowa adaptacja, którą Państwu oferujemy umożliwi przyszłemu Przedszkolakowi poznanie nowego otoczenia w poczuciu bezpieczeństwa psychicznego, czego skutkiem będą chętne powroty dziecka do przedszkola każdego dnia. Nad procesami adaptacji oraz wspomagania rodziców dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną (przygotowanie dziecka do przedszkola w sferze psychicznej i instrumentalnej) czuwa doświadczona kadra przedszkola wraz z psychologiem.

Przyjaciele Domku Elfów

https://domekelfow.pl/warszawa/wp-content/uploads/sites/2/2019/02/17-1-150x100.pnghttps://domekelfow.pl/warszawa/wp-content/uploads/sites/2/2019/02/16-150x100.pnghttps://domekelfow.pl/warszawa/wp-content/uploads/sites/2/2019/02/15-150x100.jpghttps://domekelfow.pl/warszawa/wp-content/uploads/sites/2/2019/02/14-300x200.pnghttps://domekelfow.pl/warszawa/wp-content/uploads/sites/2/2019/02/13-300x200.jpghttps://domekelfow.pl/warszawa/wp-content/uploads/sites/2/2019/02/12-300x200.pnghttps://domekelfow.pl/warszawa/wp-content/uploads/sites/2/2019/02/11-300x200.pnghttps://domekelfow.pl/warszawa/wp-content/uploads/sites/2/2019/02/10-300x200.pnghttps://domekelfow.pl/warszawa/wp-content/uploads/sites/2/2019/02/9-1-300x200.pnghttps://domekelfow.pl/warszawa/wp-content/uploads/sites/2/2019/02/8-1-300x200.pnghttps://domekelfow.pl/warszawa/wp-content/uploads/sites/2/2019/02/7-300x200.pnghttps://domekelfow.pl/warszawa/wp-content/uploads/sites/2/2019/02/6-300x200.pnghttps://domekelfow.pl/warszawa/wp-content/uploads/sites/2/2019/02/5-300x200.pnghttps://domekelfow.pl/warszawa/wp-content/uploads/sites/2/2019/02/4-300x200.jpghttps://domekelfow.pl/warszawa/wp-content/uploads/sites/2/2019/02/3-300x200.jpghttps://domekelfow.pl/warszawa/wp-content/uploads/sites/2/2019/02/2-300x200.pnghttps://domekelfow.pl/warszawa/wp-content/uploads/sites/2/2019/02/1-300x200.png

Kontakt

Przedszkole Niepubliczne "Domek Elfów"
ul. Jana Żabińskiego 8
02-793 Warszawa

tel. 22 110 20 00
e-mail: biuro@domekelfow.pl

Dyrektor Teresa Syguła
660 680 424 info@domekelfow.pl

Dyrektor Stefania Moskalik
662 202 273 dyrektor@domekelfow.pl

Właściciel Piotr Syguła
725 726 727 piotr.sygula@domekelfow.pl

Przedszkole czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 18.00

Napisz do nas