...

#ZARAZ jak z tym walczyć?

Wirtualny świat rozgościł się w naszym życiu. Życiu nie tylko nas dorosłych ale również życiu naszych dzieci. Jesteśmy od niego uzależnieni a pomimo wszystko tęsknimy za czasami naszego dzieciństwa, kiedy cyfrowy świat nie miał dla nas najmniejszego znaczenia. W internecie krążą historie naszego dzieciństwa. Ludzie wspominają cudowne czasy, wspominają zabawy na trzepaku, wakacje u babci na wsi, itd. Dlaczego zatem nie potrafimy zapewnić podobnego dzieciństwa naszym dzieciom? Zaganiani codziennymi obowiązkami każemy im czekać na nas. Na chwilę naszej uwagi.
Dziś przy okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka chcemy zwrócić na to Waszą uwagę i zachęcić do przyłączenia się do ogólnopolskiej kampanii społecznej #ZARAZ Jak z tym walczyć?

Film kampanii #zaraz jak z tym walczyć

Cel kampanii

Celem kampanii jest pokazanie jak duży wpływ na spłycenie relacji domowych i jakości komunikacji w rodzinie ma fakt, że żyjemy w coraz bardziej cyfrowym świecie. Najbardziej jest to widoczne w zachowaniu dzieci, które mając niewłaściwy wzorzec postępowania wpajany od najmłodszych lat, powielają go w przyszłości.

Takim właśnie wzorcowym przykładem jest słowo “ZARAZ”, którym posługujemy się wszyscy bez względu na wiek. Punktujemy jednak dorosłych. Liczymy na to, że rodzice zaczną zwracać baczniejszą uwagę na komunikację i docenią czas spędzony razem z dziećmi.

Dążymy do tego by zmotywować ludzi do aktywnego spędzania czasu z rodziną oraz promowanie takiej postawy w lokalnym środowisku.

Czy wiesz, że…

Dzisiejsi rodzice rzadziej – w porównaniu z tymi zapytanymi 10 lat temu – mają czas, by codziennie wspólnie z dzieckiem:

  • zjeść posiłek (spadek o 30%)
  • porozmawiać na różne tematy (spadek o 14%)
  • usiąść i spędzić czas przed telewizorem (spadek o 30%)

TNS Polska z 2014

Źródło: http://zaraz.eu/

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.