...

Szlachetna Paczka w Domku Elfów

Decyzją właścicieli przedszkola, dyrekcji, kadry oraz współpracującej z nami pani Bernadety Szyszkowskiej z pracowni Szyszki Dziergajki Handmade postanowiliśmy wziąć udział w akcji „Szlachetna Paczka”. Liczymy, że przyłączycie się Państwo i wspólnie wspomożemy wyjątkową, kochającą się rodzinę, dotkniętą wielkim nieszczęściem.

PONIŻEJ KILKA SŁÓW O RODZINIE:

Niezwykle kochająca, jednak przygnieciona przez los chorobą nowotworową Taty. Mowa tu o glejaku, który nie pozostawia złudzeń co do szybkiego powrotu do zdrowia. Mama Anna (39 l.) i tata Karol (43 l.) wychowują pięcioro dzieci, syna Pawła (17 l.) i córki: Karolinę (15 l.), Julię (14 l.), Maję (6 l.) oraz Zuzię (2 l.). Rodzina do niedawna wiodła szczęśliwe życie. Pan Karol jest z zawodu budowlańcem. Podjął się budowy wymarzonego domu dla swoich najbliższych. Małżeństwo zdążyło wykończyć tylko parter, ponieważ pan Karol zachorował na nowotwór mózgu – glejaka. Rodzina znalazła się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Cała siódemka mieszka w dwóch pokojach. Pan Karol ze względu na stan zdrowia nie jest w stanie już dłużej pracować. Pani Anna dorabia dorywczo przy pracach sezonowych. Brakuje pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych. Na dochód rodziny składa się pensja z prac dorywczych pani Anny, okresowego świadczenia chorobowego, zasiłku rodzinnego oraz programu 500+ (łącznie 4618 zł). Po odliczeniu kosztów leczenia i utrzymania mieszkania (1312 zł) na życie pozostaje 472 zł w przeliczeniu na jednego członka rodziny. Pani Anna w miarę swoich możliwości próbuje wykończyć piętro, by dzieci miały własny kąt do nauki i odpoczynku oraz miejsce dla pana Karola, gdzie mógłby nabierać sił niezbędnych do walki z chorobą. Wykończenie piętra pochłania bardzo dużo środków pieniężnych, które w chwili obecnej są przeznaczane na leczenie oraz na podstawowe środki do życia rodziny.

To jest naprawdę bardzo kochająca się rodzina. Wspierają się wzajemnie. Pani Anna ze łzami w oczach opowiada o codziennej walce o dobro swojej rodziny. Największe wsparcie małżeństwu okazują dzieci. Syn pomaga dbać o Tatę, a najstarsza córka opiekuje się resztą rodzeństwa. Dzieci, zamiast cieszyć się dzieciństwem i skupić na nauce widzą codzienne zmagania Taty z chorobą i Mamy próbującej zatroszczyć się Jego zdrowie oraz dobre warunki życia dla swoich dzieci. Najgorsza jest myśl o niepewnym jutrze…

Oni naprawdę zasługują na naszą pomoc, która z pewnością doda im skrzydeł. Może dzięki temu, że zdejmiemy z ich barków niektóre problemy, będą mogli skupić się na byciu właśnie teraz po prostu razem …

 

POTRZEBY RODZINY:

Wśród najważniejszych potrzeb jest ŁÓŻKO, ponieważ syn śpi na podłodze, a także ŻYWNOŚĆ I ŚRODKI CZYSTOŚCI.

RZECZY NIE MUSZĄ BYĆ NOWE. Jednak, ponieważ ideą Szlachetnej Paczki rzeczy, które podarujemy rodzinie powinny być dla niej prezentem, niech będą zadbane. Paczka przygotowywana jest z myślą o drugim człowieku – jest jak prezent.

 

  1. Żywność trwała: herbata, cukier, kawa, makaron, olej, ryż, mąka, płatki kukurydziane 
  1. Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon 
  1. Artykuły dziecięce: chusteczki nawilżane, pielucho-majtki rozmiar 4 
  1. Odzież: 

          – Kornelia: kurtka zimowa (czarna/szara) rozmiar: S, sylwetka szczupła

          – Paweł: kurtka zimowa (czarna na wzrost 180cm) rozmiar L, sylwetka szczupła,
buty zimowe (czarne trapery) rozmiar 44

         – Maja: zimowe kozaki (różowe) rozmiar: 30

         – Zuzia: zimowe kozaki (różowe) rozmiar 18/19 

  1. Pomoce szkolne: zeszyty, papier kolorowy, plecak, bloki, przybory do pisania, kredki, piórnik
  1. Wyposażenie mieszkania: meble do pokoi dzieci, tj. łóżko 160×200, dwa biurka ok. 110×60, farba biała 30 litrów, panele 25 paczek (50m kw), z ogromną radością przyjmą wszystko, co mogłoby przydać się do wykończenia pokoi dzieci na piętrze, np. lampy, karnisze, zasłony, krzesła, dywany itp. 
  1. Dzieci marzą o upominku pod choinkę:

           Paweł – książka o reprezentacji Polski w piłce nożnej

Karolina- perfumy

Julia- bransoletka

Maja-wózek dla lalek

Zuzia- lalka Barbie

 

DRODZY RODZICE, PODSUMOWUJĄC:

Zbiórkę darów koordynuje pani Bernadeta Szyszkowska. Prosimy do Niej zgłaszać chęć podarowania tych „grubszych” rzeczy z listy. Pozwoli nam to na sprawne pozyskanie kolejnych przedmiotów.

Dary o mniejszych gabarytach możecie Państwo przekazać Wychowawcom w przedszkolu.

Do Państwa dyspozycji podajemy telefon do pani Bernadety oraz adres e-mail:

Tel. 668-122-648

e-mail: kontakt@szyszkadziergajka.pl w tytule wiadomości prosimy wpisać, że chodzi o Szlachetną Paczkę.

 

Prosimy o przywiezienie darów  do przedszkola najpóźniej do dnia 06.12.2018r.(czwartek).  Pozwoli nam to na spakowanie i przygotowanie paczki w piątek, a w sobotę 8 grudnia zawiezienie jej do magazynu Szlachetnej Paczki.

Jeśli ktoś z Państwa dysponuje dużym samochodem… –  przydałby się nam do przewiezienia darów do magazynu SP w Jedlińsku. Przyda się również dodatkowa para rąk przy pakowaniu darów do paczek.

Osoby chętne prosimy o kontakt z panią Bernadetą.

W komentarzu poniżej na bieżąco informujemy o pozyskanych już rzeczach, które możemy skreślić z naszej listy.

Bardzo dziękujemy za każdą POMOC. J

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.