Tydzień zwierząt w przedszkolu

Tydzień zwierząt w przedszkolu

W poniedziałek obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. W przedszkolu nadal trwa zbiórka darów dla psiaków i kociaków, podopiecznych  Fundacji “Przytul Psa” oraz Fundacji Zwierzokracja, którą zorganizowaliśmy z tej okazji.  I chociaż pozostał jeszcze tydzień do jej zakończenia Domek Elfów ponownie odwiedziła Pani Elżbieta Lipińska z Fundacji na rzecz zwierząt “Przytul Psa”. Pani Elżbieta przywiozła ze sobą swojego czworonożnego podopiecznego. Szczeniaka o wyjątkowej urodzie, który z miejsca skradł serca absolutnie wszystkich. Ochom i achom nie było końca. Szczeniak cierpliwie znosił nasze zachwyty oraz pieszczoty, bo kto tylko miał ochotę, mógł go pogłaskać. Pani Elżbieta opowiedziała przedszkolakom o pracy ze zwierzętami i na rzecz zwierząt. Jak ważna jest opieka nad nimi oraz jak powinno się dbać o naszych czworonożnych przyjaciół. Dzieci z przejęciem słuchały naszego gościa i czynnie uczestniczyły w spotkaniu. Zadawały ciekawe pytania i opowiadały o swoich zwierzętach. To była bardzo miła wizyta i jesteśmy pewni, że na długo zostanie w pamięci naszych wychowanków.

« 1 z 2 »

Pani Elżbieta podarowała dzieciom książkę o zwierzętach oraz pacynki, które mogą wykorzystać podczas zajęć lub zabawy.

Temat zwierząt towarzyszył nam przez cały tydzień. Były bohaterami zajęć oraz prac plastycznych. I tak na przykład podczas wspólnych zajęć matematycznych, Świetliki wraz z Krasnalami poznawały i utrwalały liczby karmiąc wiewiórkę.

Krasnale ćwiczyły motorykę małą wyklejając plasteliną psie łątki a zajęcia grafomotoryczne w książce, Świetliki poprzedziły ćwiczeniami manualnym. Lepiły w dowolny sposób jeża z plasteliny. Ponieważ w salach powstały już kąciki przyrody, dzieci użyły nie tylko plasteliny, ale także ruchome oczka i dary jesieni.

Wspomniane już kąciki przyrody obfitują w kasztany, żołędzie, suszone kolorowe liście ale również jesienne plony z ogrodów  i sadów. Są one tematem zajęć oraz wszelakich prac manualnych.
Maluszkom posłużyły do zrobienia  jesiennych buteleczek sensorycznych. Maluchy uwielbiają przyglądać się poruszającym w środku skarbom i mieniącemu się brokatowi.

Jesień przyniosła swoje dary z ogrodu i sadu do Krasnali. Dzieci wyciągały je z kosza i nazywały, dotykały, kosztowały i robiły z nich ciekawe stworki wg własnego pomysłu. Wyszły im naprawdę bardzo ciekawe prace.

« 1 z 2 »

“Ciociu, chcemy zrobić pracę plastyczną w grupach” – Skrzatom przypadła do gustu ta forma pracy. Mówią i mają – praca w grupach trzyosobowych, bałagan w sal ale warto było, bo powstały piękne prace “Pani Jesień”. Dzieci najpierw podczas burzy mózgów projektowały w myślach, następnie przenosiły projekt na kartkę. W sali nadal trwa urządzanie kącika przyrody więc dzieci miały z czego czerpać swoje inspiracje. Skrzaty to grupa zerówki zatem cały czas skupiają się na literkach i cyferkach. Ćwiczenia grafomotoryczne w kaszy, są bardzo lubiane przez dzieci.

Ciocia Natalia jest w trakcie realizacji projektu “Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. W ramach rozwiązywania zadań modułu 2 -kodowanie, podczas którego  Świetliki zapoznały się z SUDOKU.  Aby poznać tajniki tej zagadki, dobrały się w pary, ech nie ma na nich mocnych. Zadanie okazało się “aleee to łatwe” 🙂

Musimy w tym miejscu wspomnieć o wspaniałych gościach, którzy w tym tygodniu odwiedzili przedszkole. Nasza akcja “Czytamy z rodzicami” spotkała się ze sporym zainteresowaniem wśród rodziców naszych wychowanków. Odwiedzające nas mamy, czytają w grupach swoich dzieci książki, otoczone gromadką kolegów i koleżanek swojej pociechy. Za każdym razem jest to spotkanie,na które dzieci czekają z niecierpliwością a dziecko naszego gościa  – to widać po oczach – jest takie szczęśliwe i dumne. Zachęcamy zatem do kontaktu z wychowawcami grup by umówić się na spotkanie i wziąć udział w naszej akcji.

Zostaw komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Komentarze