Ziemia – nasza planeta – to temat przerabiany w minionym tygodniu w każdej grupie w przedszkolu. Podczas zajęć odkrywaliśmy z dziećmi tajemnice błękitnej planety.
Krasnale odkrywały skąd się bierze życie na Ziemi? Poznawały świat roślin i zwierząt. Przeprowadziły bardzo ciekawe doświadczenie z całkiem niezłym efektem. Pozwoliło im sprawdzić w jaki sposób rośliny piją wodę? Do zabarwionej barwnikiem wody, wstawiły białe tulipany. Przez cały tydzień mogły obserwować jak biel tulipanów zmienia się w kolorowe kwiaty. Aż miło pracowało się w tak uroczym i pachnącym otoczeniu.

Ziemia, to nie tylko rośliny. To także zwierzęta. Tych największych z nich już dawno nie ma. Kiedy żyły, jak się nazywały i czym żywiły dzieci dowiedziały się z książki. Aby jednak zobrazować im postaci tych ciekawych zwierząt, w kolorowym anturażu dzieci zabawiły się w archeologów. Za pomocą łyżeczek i pędzelków odkopywały szczątki największych istot żyjących na naszej planecie.

Kiedy Krasnale i Skrzaty poznawały życie największych zwierząt, Elfy odkrywały świat w wersji mikro. Podczas pobytu na podwórku, dzieci uzbrojone w lupy, próbowały odnaleźć najmniejsze stworzenia. Ta lekcja była doskonałą okazją do porozmawiania o wirusach i bakteriach, wszak to najmniejsze życie na naszej planecie. Czy zarazki widać? Jak je sobie wyobrażają nasi milusińscy.

Zajęcia zamieniły się w lekcję o higienie. Jak myć prawidłowo ręce. I dlaczego trzeba zasłaniać buzię i nos przy kichaniu.

Przy okazji poznawania Ziemi, nie obyło się bez kodowania. Nasza zerówka czyli grupa Krasnali to już mistrzowie kodowania. Tym razem zabawa w “bystre oczko” oraz ” karmienie głodnych dinozaurów”, podczas których nasi specjaliści układali kody prowadzące do pożywienia.

Życie na Ziemi nie toczy się tylko na jej powierzchni. Wszak większą jej część stanowi woda. Oceany, morza, jeziora i rzeki to piękny podwodny świat. Nasi najmłodsi podopieczni mieli okazję poznać go podczas swoich zajęć. Efektem było wykonanie podwodnego świata z wytłoczek po jajkach. Grupa Maluszków to niezwykle kreatywna grupa. Jej wychowawczynie nie boją się brudnych prac a dzieci mogą liczyć na indywidualną pomoc. To dlatego ich prace z dnia na dzień stają się coraz piękniejsze i bardziej wymyślne.

Kiedy tulipany już zmieniły kolor, udowadniając dzieciom, że woda jest im niezbędna do życia. Kiedy już odkryliśmy makro i mikro świat na lądzie  i pod wodą, przyszła pora na podsumowanie. Błękitna planeta zwana Ziemia jest naszą matką. Należy się jej szacunek  i troska.