Dziś wielkie narodowe święto. Od stu lat cieszymy się życiem w niepodległej Polsce. Naszym – dorosłych – obowiązkiem jest zadbanie by pamięć o tym ważnym wydarzeniu przekazywana była z pokolenia na pokolenie. Każdy Polak powinien znać historię naszego kraju oraz czym jest szacunek do flagi i godła.
W przedszkolu przez cały tydzień trwały przygotowania do uczczenia naszego narodowego święta. Podczas zajęć dzieci uczyły się czym jest nasza ojczyzna. Co znaczy szacunek do flagi i godła państwowego. Każda grupa przedszkolaków przygotowywała swoje patriotyczne dekoracje. Dziś Domek Elfow “mieni się” w biało – czerwonych barwach. Polskich barwach.

Maluszki swoimi malutkimi rączkami odbiły wielką, biało – czerwoną flagę. Ich dłonie odrysowane i wycięte z białego kartonu stały się skrzydłami pięknych orłów w koronie.

Skrzaty również przygotowały biało – czerwone flagi w kształcie ich dłoni.

Biało – czerwone gołębie Elfów zawisły w głównej szatni.

W piątek uroczyście zawiesiliśmy flagę na budynku przedszkola oraz zaśpiewaliśmy hymn Polski.

Cały tydzień był dla wszystkich bardzo pracowity dlatego w piątek, nagrodą za wysiłek był deser, oczywiście w biało – czerwonych barwach. Dzieci szczęśliwe zajadały się galaretką owocową z bitą śmietaną.

Najważniejszym jednak wydarzeniem mijającego tygodnia była uroczystość przygotowana przez nasze Krasnale. Ich występ zachwycił wszystkich. Również Skrzaty i Elfy zaśpiewały pieśni patriotyczne, które ostatecznie wzruszyły poniektóre ciocie.

Koniecznie musicie obejrzeć naszą uroczystość. Duma zapiera nam dech w piersiach.
Aby obejrzeć film, kliknijcie na zdjęcie poniżej 🙂