“Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do

naszych młodszych braci jest niekrzywdzenie ich,  jednak

poprzestanie na tym, to nie wszystko. Mamy ważniejszą

misję – służyć im pomocą,  kiedykolwiek będą jej

potrzebować”.

Św. Franciszek z Asyżu

Dziś oficjalnie zamknęliśmy naszą akcję zbiórki darów dla psiaków i kociaków będących pod opieką Fundacji „Przytul Psa” oraz Fundacja dla Szczeniąt Judyta. Zakupiliśmy dla naszych małych przyjaciół karmę. Rodzice i dzieci wsparli naszą zbiórkę karmą, podkładami, zabawkami dla zwierząt oraz starymi poszewkami i poduszkami. Z tych ostatnich kilka dni temu Pani Bernadeta Szyszkowska z pracowni Szyszka Dziergajka Handmade wraz z naszymi przedszkolakami uszyła nowe legowiska dla chorych szczeniąt.
Dzisiaj nasze przedszkole odwiedziła Pani Elżbieta Lipińska z Fundacja na rzecz zwierząt “Przytul Psa”. Pani Elżbieta opowiedziała przedszkolakom o pracy na rzecz zwierząt. Jak ważna jest opieka nad nimi oraz jak powinno się dbać o naszych czworonożnych przyjaciół. Dzieci z przejęciem słuchały i oglądały zdjęcia przyniesione przez naszego gościa.
Przekazaliśmy Pani Elżbiecie zebrane dary oraz pamiątkę przygotowaną przez dzieci. My otrzymaliśmy specjalne podziękowanie. To podziękowanie jest dla wszystkich, którzy przyłączyli się do naszej zbiórki. My również pragniemy podziękować Państwu i dzieciom za aktywny udział w zbiórce. Jak zwykle mogliśmy liczyć na Waszą pomoc i wsparcie. To bardzo ważne, by nie zapominać o potrzebujących i uczyć nasze dzieci wrażliwości na krzywdę innych.

Legowiska, podkłady oraz karmę dla szczeniąt, zawieziemy osobiście do Fundacji dla szczeniąt Judyta. Z powodu dzielącej nas odległości oraz potrzeby stałej opieki nad chorymi szczeniętami, nie możliwe jest by przedstawiciel Fundacji odwiedził nasze przedszkole. Pani Katarzyna Stelmach, która jest wielbicielką psiaków, z przyjemnością odwiedzi swoich maleńkich przyjaciół.