Po raz kolejny przyłączamy się do zbiórki pluszaków  organizowanej przez Fundację Wsparcie 112. Celem akcji jest zebranie oraz przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach!

Miś ratowniś w świadomości dziecka kształci domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dlatego w sytuacjach, kiedy potrzebne jest znalezienie zastępczego źródła oparcia, skupienie / odwrócenie uwagi czy nawiązaniu kontaktu z dzieckiem pluszak może okazać się bardzo użyteczny!

Miś ratowniś pomaga dziecku wyciszyć się, przełamać nieśmiałość. Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce, szpitalu to wielki szok. W tych chwilach pocieszy ich pluszak.

Każde dziecko zabiera misia do domu, dlatego potrzebujemy naprawdę wiele zabawek! Dzięki niemu łatwiej i szybciej można nawiązać kontakt oraz uzyskać informację, np.: “Pokaż mi co boli misia.”, “Czy miś może poruszać łapką?” Miś absorbuje uwagę dziecka, odwraca ją od “tragicznego” otoczenia.

Zachęcamy zatem do udziału w naszej zbiórce pluszaków. Każda maskotka jest na wagę złota. Przyjmujemy pluszaki nowe i używane. Tymi drugimi zajmie się pracownia pani Bernadety Szyszkowskiej, która odświeży zabawki zanim przekażemy je do punktu zbiórki.

Z całą pewnością w Waszych domach są pluszaki, którymi nikt się już nie bawi. To doskonała okazja by przyniosły radość innym dzieciom.

Na maskotki czekamy do dnia 27.01.2020 roku. Można je pozostawić w przygotowanym koszu przy wejściu do przedszkola.

Za każdego oddanego pluszaka dziękujemy w imieniu dzieci, którym pomagamy.