Tak od dziś będą wołać w środy nasze przedszkolaki. Dziś miały miejsce pierwsze zajęcia jazdy konnej. Do Stajni Galilea wszyscy jechaliśmy ciekawi ale też i odrobinę zestresowani. Oczywiście, nie daliśmy tego odczuć dzieciom. Teraz możemy powiedzieć, że to były strachy na lachy. Zajęcia są wspaniałe, konie są wspaniałe a dzieci zachwycone!!

O zajęciach wiedzieliśmy, jak nam się wydawało wszystko. Jednak dopiero na miejscu zobaczyliśmy jaka to frajda. Podczas godzinnej wizyty w stajni, dzieci przeszły “szkolenie” z zasad bezpieczeństwa, poznały z baaardzo bliska swojego rumaka. Wrażenie zrobił na nas sposób oswajania dzieci z tak dużym zwierzęciem. Przedszkolaki, chociaż bardzo chętne do jazdy konnej czuły się z początku trochę nieswojo. Instruktor sprawił, że już po chwili bawiły się na całego. Wszystkie zadania z piłeczkami, klamerkami, sięganiem do uszu i ogona konia miały na celu sprawienie aby mali jeźdźcy zaczęli czuć się swobodnie na grzebiecie swojego wierzchowca.
Ostatnim punktem dzisiejszych zajęć było przygotowanie posiłku dla naszego przyjaciela. Proso i marchewki to to, co koniki lubią najbardziej.

Oj, nie możemy się już doczekać przyszłej środy.

« 1 z 2 »