Zanim rozpoczniemy odliczanie do świąt Bożego Narodzenia, świętujemy Andrzejki. Dawniej, tego dnia panny na wydaniu wróżyły sobie szybkie zamążpójście. Dziś jest to okazja to wesołej zabawy nawet wśród przedszkolaków.  W przedszkolu pachniało dziś zapachem topionego wosku. W ruch poszły wróżby przeróżne. Ciocie zadbały o odpowiednią atmosferę aby dzieci świetnie się bawiły.

Świetliki

Ta grupa wróżyła sobie w nietypowy sposób.

Wykorzystały  „Kuferek marzeń”  i wrzucały do niego swoje marzenia. Wcześniej je narysowały a potem zgniotły w kuleczkę.  Komu udało się tą kuleczkę wrzucić do pudełka, temu marzenie szybko się spełni.

Wróżyły z balonów,  w których kryły się kolorowe karteczki . Różne kolory odpowiadały innej wróżbie, np. Czeka Cię niespodzianka, Uważaj żeby się nie kłócić, Spełnia się Twoje marzenia.

Najwięcej śmiechu było, gdy losowały swoje przyszłe zawody w kole fortuny.

 

Elfy

 

Dzisiejszy dzień wróżb zaczęły od zabawy integracyjnej “Zgadnij kogo brakuje”. Później dzieci  odkrywały cel swoich przyszłych podróży i sposób transportu.

 

Skrzaty i Krasnale

Do andrzejkowych wróżb Skrzaty i Krasnale przygotowywały się już od piątku, kiedy przygotowały z masy porcelanowej talizmany szczęścia.

Dziś ciocie zorganizowały im tradycyjne zabawy andrzejkowe. przebijanie serduszka z imionami, ustawianie butów, lanie wosku. Były też zabawy ruchowe przy muzyce czy wróżenie z kubeczków. Na podsumowanie dnia dzieci zrobiły andrzejkowe czarownice z papieru 😉

 

Marzeń i życzeń co nie miara. Każdy, duży czy mały marzy by jego życzenie się spełniło. Mamy nadzieję, że tak właśnie się stanie.