...

ZABAWA Z PIANKĄ DO GOLENIA – robimy puchnącą farbę z pianki do golenia

W ramach ćwiczeń dotykowych  podczas zajęć z integracji sensorycznej, zaprosiliśmy dzieci do zrobienia puchnących farb z pianki do golenia a następnie pomalowanie nimi za pomocą paluszków sylwetki motyla.

Zadanie na miarę nawet najmniejszych przedszkolaków można z powodzeniem wykonać również w domu. Tatuś z całą pewnością nie będzie miał nic przeciwko wykorzystaniu jego pianki do golenia, jeśli w zamian jego pociecha będzie miała zajęcie przez dłuższą chwilę.

Do zrobienia puchnącej farby z pianki do golenia potrzebne są następujące materiały:

– miseczka porcelanowa lub plastikowa

– pędzelek lub szpatułka do wymieszania farby

– płynny biały klej (introligatorski)

– pianka do golenia

– farba plakatowa lub barwnik spożywczy

W miseczce należy wymieszać odrobinę kleju wraz z pianką do golenia. Mieszamy tak długo aż powstanie jednolita masa. Wówczas dodajemy kilka kropel farby lub barwnika. Jej ilość ma wpływ na ostateczny odcień naszej farby. Powstałą farbą dziecko za pomocą paluszków lub pędzelka maluje przygotowany szablon lub tworzy własne dzieło. Super sprawdza się również malowanie pędzlem do golenia. W zależności od ilości nałożonej farby przybiera ona wypukłą postać, która po wyschnięciu jest również ciekawym doznaniem dotykowym. Farba bowiem przybiera postać mięciutkiej i pulchnej masy.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.