...

Wesołe jeżyki

Twoje dziecko się nudzi? Znudziły mu się już jego zabawki? Zrobimy nowe – sami.
Ich wykonanie nie zajmuje wiele czasu a jednocześnie można zrobić je wspólnie z dzieckiem, co już może być początkiem zabawy.

Co będzie potrzebne:

Wytłoczki po jajkach, włóczka, guziki, mocne nici,  kawałek tekturki, klej na gorąco – jest pomocny, ale nie niezbędny, nożyczki, flamastry, oczy, kokardki, koraliki – opcjonalnie

Zaczynamy

1. Z wytłoczki należy wyciąć elementy naszej jeżowej mordeczki. To te szpiczaste.

2. Z włóczki musimy zrobić pompon. Ja mam specjalne obręcze do ich wykonania, jednak wystarczy kawałek tekturki, którą można owijać włóczką. Idealne zajęcie dla dzieci.

3. Kiedy mamy już pompon i wyciętą mordkę musimy je połączyć. Najszybciej można to zrobić klejem na gorąco. Nie wszyscy jednak mają go w domu, co wtedy? Weź guzik, przewlecz przez dziurki grubą nitkę i przeciągnij je przez otwór mordce (patrz zdjęcie poniżej). Teraz wystarczy przywiązać do niej pompon, w taki sam sposób jakby się chciało przywiązać gałkę loda do wafelka.

4. Jeż jest już prawie gotowy. Jeśli używałaś/łeś guzika to nosek już jest. Jeśli nie można go namalować flamastrem lub przykleić koralik. Podobnie oczy, malujemy lub przyklejamy gotowe.

U nas powstała cała jeżowa rodzinka. Dla małych jeżyków wycięłam kawałek tekturki z wytłoczki i skręciłam w stożek. Możliwości jest naprawdę wiele.
Wesołej zabawy!

Autor: Bernadeta Szyszkowska – prowadząca w przedszkolu zajęcia rękodzieła dla dzieci.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.