...

Wycinanki czyli drugie życie ulotek i gazetek reklamowych

Prawie każde dziecko z chęcią sięga po nożyczki. Początki wycinania są dość trudne i niełatwo wyciąć mu obrazek już przy pierwszej próbie. Często rezygnujemy z wycinanek w domu, nie bardzo wiedząc jak się do tego zabrać. Kupować gotowe? Jest wiele sposobów na naukę wycinania. W Domku Elfów z pomocą przyszły gazetki reklamowe…
Sieci handlowe zasypują nas gazetkami reklamowymi, które wraz z ulotkami zalegają w naszych skrzynkach pocztowych. Często od razu lądują w koszu na śmieci. Może jednak do czegoś się przydadzą? Wykorzystajmy je do zabawy w wycinanki. Pozwólmy dziecku wyciąć poszczególne elementy. Zadanie może polegać np:, na wycinaniu tylko warzyw lub owoców. Możemy poprosić naszą pociechę by przygotowało listę zakupów. Z gazetki reklamowej maluch wycina wówczas zdjęcia produktów, które następnie przykleja na kartce papieru.

Podczas tej zabawy należy pamiętać o prawidłowym trzymaniu nożyczek przez dziecko. Warto dołożyć starań by od najmłodszych lat wyrobić u dziecka prawidłowy chwyt nożyczek.

Zabawa w wycinanki z całą pewnością zajmie dziecko na dłuższy czas. Jest dość absorbującym zajęciem ale dzięki takim ćwiczeniom nasz smyk szybko nabierze wprawy, a wycinanie nie będzie już trudnością.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.