I zrobiło się złociście…

Mamy piękną, złotą polską jesień a otocznie przedszkola aż mieni się kolorami złota, brązu i czerwieni. Kiedy świeci słońce wszystko wygląda tutaj jak piękny obraz malowany ręką artysty. I chociaż za chwilę trzeba będzie uporządkować opadłe liście, to na razie cieszymy się jak dzieci, mogąc buszować w szeleszczącym dywanie. Nasza sąsiadka wiewiórka zagląda do nas czasami, a przedszkolaki jeśli mają szczęście wypatrzą ją wśród drzew. Chodzimy na spacery po okolicy i zbieramy dary jesieni.

W przedszkolu zrobiło się jesiennie za sprawą dekoracji przygotowanych przez dzieci. W ich salach powoli tworzą się jesienne kąciki przyrody. W każdej grupie zajęcia plastyczne związane są z jesienią. Świetliki ponownie zachwycają swoimi pracami. Tym razem malowały pastelami olejnymi kompozycję jesienną.  Maluszki, Skrzaty i Krasnale tworzyły bez użycia pędzli. Jednym wystarczyła połówka jabłka, drugim ziarna kasz czy makarony.

Niezwykle ciekawy i kolorowy projekt wykonali chłopcy z grupy Elfów. Ich Mandale to małe dzieła sztuki.  Mandala wywodzi się z tradycji hinduskiej, a jej nazwa oznacza “koło życia, cały świat, święty krąg”. Koło uważane jest za symbol harmonii i doskonałości. Tutaj wszystko ze sobą współgra. Pięcioletni chłopcy poradzili sobie z tym wyzwaniem wspaniale a ich Mandale są piękną dekoracją.

Kiedy na ścianach pojawiają się jesienne dekoracje, w salach rozchodzi się zapach jesiennych przysmaków. Kucharze na start. Jabłuszka i dynie rządzą. Pełne witamin soki i pieczone jabłka to zasługa Maluszków oraz Skrzatów. Elfy natomiast upiekły dla wszystkich kolegów i koleżanek z przedszkola pyszne dyniowe ciasto.

Początek października to czas poświęcany zwierzętom. Z okazji Światowego Dnia Zwierząt gościliśmy w przedszkolu Panią Elżbietę Lipińską z Fundacja na rzecz zwierząt 'Przytul Psa’. Pani Elżbieta opowiedziała naszym przedszkolakom, na czym polega praca fundacji, jak można pomagać zwierzętom oraz czego możemy się od nich uczyć. Spotkanie zakończyło się podsumowaniem naszej zbiórki oraz przekazaniem darów, które udało się zebrać. Razem z Panią Elżbietą Lipińską dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do naszej zbiórki.

I tak, zrobiło się złociście…

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl