...

Zakręcone wakacje

Zakręcone wakacje w tym tygodniu mienią się feerią barw. Nic dziwnego. Połowa lata to bogactwo kolorów w przyrodzie. Na łąkach i w ogrodach kolorowe kwiaty. W sadach i warzywnikach owoce i warzywa. Wśród zielonych lasów i wyblakłych pól czekających na żniwa,  zwierzęta te duże i te najmniejsze. Nic tylko cieszyć zmysły.

Kogo można spotkać o tej porze nad kolorowymi klombami. Kto zachwyca nas dostojnym ruchem kolorowych skrzydeł? To motyle. Rola motyli w przyrodzie jest bardzo ważna. Nie tylko  skutecznie pobudzają zmysły estetyczne, ale także zapylają kwiaty. Ma to kluczowe znaczenie dla utrzymania równowagi środowiska. Niestety motyle żyją bardzo krótko. Niekiedy jest to tylko kilka dni. Między innymi takich ciekawostek dowiedziały się nasze przedszkolaki podczas zajęć. Poznały cykl życia motyli oraz ich znaczenie dla środowiska. W ramach zajęć manualnych dzieci wykonały własne kreatywne motylki.

Grupa Starszaków

Grupa Maluszków

Kiedy motylki były już gotowe, wychowawczynie wykorzystały je podczas zabaw ruchowych.

W grupie Starszaków, motylki posłużyły także do nauki liczenia. Ot tak, przy okazji utrwalamy cenną umiejętność.

W ramach zakręconych wakacji wychowawczynie zorganizowały dzień egzotyczny, podczas którego w przedszkolu pojawiły się owoce o dziwnych nazwach: karambola, miechunka, marakuja,figa, granat,melon. Kolorowe i pysznie pachnące. To dopiero była smaczna lekcja, pobudzająca wszystkie zmysły. Dzieci poznały egzotyczne owoce. Mogły je obejrzeć  na obrazkach i w rzeczywistości. Podotykać, powąchać a nawet rozpoznawać z zamkniętymi oczami! Na koniec najważniejsze, degustacja. Słodkie i soczyste były takie orzeźwiające.

Było słodko i pachnąco to jeszcze coś dla zmysłu wzroku. Czas na kolorowy zawrót głowy.  W dniu zakręconych kolorów, dzieci poznały kolory podstawowe i ich pochodne. Dowiedziały się jakie kolory połączyć by otrzymać inne. Podczas ćwiczeń samodzielnie tworzyły nowe barwy. Kolorami można się bawić. Nasi milusińscy poznali grę w kolory, przeliczały kolorowe koła. Nie mogło zabraknąć kolorowych baniek.

W zakręconym kolorami tygodniu, nie zabrakło także zabaw na świeżym powietrzu. Bieganie boso po trawie i piasku w piaskownicy to naturalna ścieżka sensoryczna.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.