...

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego w szkołach to zawsze wielka radość wśród uczniów. W przedszkolu jest zgoła inaczej. My pracujemy przez cały rok i pojęcie wakacji jest dla przedszkolaków pojęciem często nieznanym. Nie mniej, w minioną środę uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się  w każdej z grup. Dla dzieci oznacza to, że z grupy 2-latków wędrują do grupy 3-latków. Dzieci z grupy 3-latków wędrują do grupy 4-latków, itd. Ta informacja jest dla nich bardzo ważna – dzieci czują się dorosłe i takie…. ważne.

Teoretycznie miał to być wpis z  kilkoma pamiątkowymi zdjęciami. Nie mogliśmy jednak przejść z tym tak zwyczajnie do porządku dziennego. Dlaczego? W tym roku żegnamy dzieci z grupy Krasnali. Od września dumnie rozpoczną swoją dalszą edukację w klasie pierwszej szkoły podstawowej. Przewidywaliśmy wzruszenie ale nie spodziewaliśmy się, że płakać będą wszyscy. Wychowawczyni, ciocia Agnieszka nie kryła łez również Dyrektor – ciocia Teresa, na cioci Krysi kończąc nie kryły wzruszenia. Najstarsze Krasnale były z nami od momentu gdy miały niespełna rok. To już jak rodzina.

Krasnale wsparte przez młodszych kolegów z grupy Skrzatów przygotowały krótką część artystyczną, na którą zaprosiliśmy ich rodziców. Kiedy w rytm poloneza wkroczyły na salę, oczy się wszystkim zaszkliły a w piersi zabrakło tchu. Film z ich pożegnania okrasiliśmy wspomnieniami, wyszukując zdjęcia z najdalszych zakamarków naszego archiwum sięgających aż 2016 roku.

Kiedy przeglądaliśmy nasze archiwum stwierdziliśmy, że tyle się wydarzyło przez ostatni rok. Postanowiliśmy stworzyć mały kolaż dla  każdej z grup. Zapraszamy do obejrzenia naszych wspomnień.

Na początek Skrzaty, które od września będą najstarszymi przedszkolakami w Domku Elfów. Będą w naszej zerówce przygotowywać się do nauki w szkole podstawowej. Miniony rok, pomimo zajęć programowych był dla nich czasem swobodnej nauki przez zabawę – głównie zabawę 😉

 

Świetliki przygotowały swoją niespodziankę. Zaśpiewały i wyrecytowały wierszyk a na koniec okrzyknęły wszystkie ciocie jako NIEZWYKŁE. Aby podziękować im za każdy wspólny dzień i umilić koniec roku przedszkolnego, przygotowały urocze upominki. W takim ważnym dniu dzieci odwiedził Bazyl, który podziękował im za wspólną naukę liter. Radość była wielka, ponieważ kochany Bazyl pomyślał o słodkościach dla dzieci.

Elfy – nasza męska grupa – pożegnali grupę 3 latków i nie zapomnieli życzyć ciociom udanego wypoczynku. Są gotowi na wyzwania 4 latków.

Na koniec nasza najmłodsza, najsłodsza grupa Maluszków. Pod okiem cioci Haliny i Marysi w ciągu roku zdobyły nowe umiejętności. Z małych, nieśmiałych brzdąców stały się bardzo otwartymi, mądrymi i wesołymi przedszkolakami. Są gotowi na rozpoczęcie edukacji w grupie 3-latków. Jesteśmy pewni, że doskonale sobie tam poradzą.

Ech, trzeba przyznać, że z trudem dobrnęliśmy do końca naszych wspomnień. Łzy wzruszenia mieszały się ze śmiechem. W ciągu roku łapiemy chwile w kadrze  i teraz, przeglądając nasze archiwum zdaliśmy sobie sprawę jak szybko minął ten rok. Ileż rzeczy się wydarzyło. Patrząc na zdjęcia cofamy się w czasie i widzimy jak pięknie rozwijają się nasze dzieci. Rosną na naszych oczach a my z dumą możemy śmiało powiedzieć, że mamy spory udział w ich edukacji.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.