...

Zaczarowana jesień

Za oknami piękna, złota polska jesień. Przyjemnie jest wychodzić z dziećmi na spacery do parku. Jesień zachwyca kolorami i staje się inspiracją do wszelkich prac w przedszkolu. Podczas spacerów bawimy się w badaczy przyrody. Maluszki poszukują oznak jesieni. Jabłuszka w sadzie, kasztany i żołędzie  zbierane wśród opadłych liści. A liście? Piękne, duże małe, pomarańczowe, brązowe, czerwone. Znaleźliśmy nawet grzyby.

Prawie z każdego spaceru wracamy z darami jesieni. Nie zabieramy chyba tylko grzybów. 🙂 Dzieci uwielbiają buszować wśród szeleszczących liści i poszukiwać jesiennych skarbów. Żołędzie koniecznie z czapeczkami a kasztany w kłujących koszulkach.

Taka ilość jesiennego dobra starczy nam do wszelkich prac manualnych, dekoracji oraz zabaw. Podobno kasztany to źródło dobrej energii. Karmimy się nią, by starczyło aż do wiosny. Z tych brązowych kulek można zrobić naprawdę wiele. Wykorzystujemy je miedzy innymi do nauki rytmów, liczenia czy układanek.

Nie możemy zapominać o jesiennych dekoracjach w przedszkolu. Tak lubimy, gdy jest tu kolorowo i wesoło. Zanim pstrokate listki, grzybki i urocze jeże trafią na swoje miejsce chwila zabawy.

Na koniec wspomnijmy jeszcze o Światowym Dniu Zwierząt, który obchodzimy 4 października. Rozpoczyna on Światowy Tydzień Zwierząt trwający do 10 października. W tym czasie organizowanych jest wiele akcji oraz projektów edukacyjnych, które mają na celu zmienić zachowanie ludzi w stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz. Zwierzęta mają swoje prawa. W Domku Elfów dzieci wzięły udział w serii zajęć poświęconych ochronie zwierząt. Rozmawialiśmy o zwierzętach, szacunku do nich. O tym jak powinno się o nie dbać i czego absolutnie nie wolno im robić. Dzieci opowiadały o swoich pupilach, o tym jak się nimi opiekują. Zajęciom towarzyszyły zabawy ruchowe oraz prace plastyczne.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.