...

Zaczarowana jesień

Za nami pierwszy wspólny miesiąc i okresy adaptacji dzieci w nowym miejscu. Maluszki przyzwyczaiły się już do pobytu w Domku Elfów. Poznają już swoich kolegów, koleżanki, ciocie a także swoje szafki, gdzie zostawiają rzeczy.

Październik rozpoczęliśmy od obchodów Światowego Dnia Zwierząt. Dzieci uwielbiają zwierzęta. Potrafią naśladować ich odgłosy, a nawet rozpoznawać niektóre z nich. Opiekunki opowiedziały maluszkom różne ciekawe rzeczy na temat znanych im zwierząt. Dzieci wysłuchały wierszyków o nich i układały puzzle. Tutaj musiały dopasować sylwetki do odpowiednich miejsc na planszy. Nasi milusińscy z zaciekawieniem brali udział w tych zajęciach, a nasza pani dyrektor nazwała to Wydziałem Zoologii Uniwersytetu na Żabińskiego 🙂

Podczas prac „stoliczkowych” dzieci wykonują prace plastyczne. Umm, z dumą na nie patrzymy. Maluszki tak bardzo się starają. Wychowawczynie dbają, by techniki prac były różnorodne.

Integracji w grupie służą wspólne prace. Tym razem Maluszki stworzyły piękną dekorację w swojej sali. Pokolorowanymi przez nich wcześniej listkami ozdobiły wielkie jesienne drzewo.

Czas spędzony w żłobku to różnorodność zajęć dopasowanych do wieku i potrzeb dzieci. Podczas zabawy rytmicznej Maluszki układały kasztany oraz listki. Widać, że dobrze się przy tym bawiły.

Kasztany wykorzystaliśmy również podczas zabawy sensorycznej, podczas której Maluszki szukały skarbów w kaszy.

W Domku Elfów obchodzimy wspólnie urodziny naszych podopiecznych. Jest to zawsze dzień, w którym jubilat ma poczuć się wyjątkowo. Przeznaczamy czas na uroczyste świętowanie. Odbywają się wówczas specjalne gry, zabawy, tańce. Jest obowiązkowy tort i zdrowa owocowa przekąska. Jubilat otrzymuje również prezent. Na pamiątkę robimy zdjęcia i wysyłamy rodzicom.

Za nami pierwsze urodzinki. Wspólna zabawa, co tu dużo mówić to ogromna frajda.

Tymczasem zbliża się nasz coroczny jesienny bal przebierańców. To dopiero będą tańce.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.