...

Z wizytą w żłobku

Jesteście ciekawi co słychać w naszym żłobku? Nasi najmłodsi podopieczni nie mogą narzekać na nudę. Zdaje się, że chyba nawet nie mają czasu zatęsknić za mamą i tatą 🙂 Wychowawczynie organizują im bardzo urozmaicone zabawy i zajęcia.  Pokażemy kilka ostatnich.
Wraz z nadejściem wiosny do żłobka przyleciały bociany. Maluszki poznały te popularne ptaki, podczas zajęć manualnych.

Prace plastyczne mają na celu ćwiczenie malutkich paluszków. Zajęcia manualne, sensoplastyczne pobudzają do pracy dziecięce rączki. Z każdą kolejną pracą dzieci nabywają nowe umiejętności.  Wychowawczynie starają się, by prace były zabawne i ciekawe. Maluszki z chęcią biorą w nich udział tym bardziej, że ciocie starają się wykonać te ćwiczenia indywidualnie z każdym dzieckiem.

Prace manualne to nie wszystko. W tym wieku, dzieci powinny poznawać nowe słowa. Próbować je wymawiać. Wychowawczynie codziennie czytają swoim podopiecznym bajki. Przyjaźń z książkami powinna rozpocząć się już od najmłodszych lat. Książki są bramą do świata dziecięcej magii ale również skarbnicą wiedzy.

Proste zabaw, takie jak robienie wielkanocnej sałatki, to również okazja do nauki nowych słów. Dzieci bawiąc się wspólnie, uczą się.

W tym tygodniu Maluszki miały okazję przeprowadzić ciekawy motylkowy eksperyment z użyciem elektryczności statycznej. Z pomocą naelektryzowanego balonika obserwowały z zaciekawieniem jak na ich oczach ożywa motylek zrobiony z bibuły.

Za kilka dni Wielkanoc zatem i w żłobku trwają przygotowania do świąt. Maluszki posiały rzeżuchę a podczas grupowych warsztatów świątecznych przygotowały śliczne pisanki. Rodzice będą zachwyceni taką piękną dekoracją.

Sporo tego ale jak wiecie, w Domku Elfów najważniejsze jest dziecko. Dzieci potrzebują uwagi. Czasu, który im poświęcamy. Czasami zwykłe wygłupy  dostarczają im tyle radości. Wychowawczynie są bardzo zaangażowane w swoją pracę. Siadają na podłodze i po prostu bawią się  z dziećmi. Radość i śmiech są zaraźliwe a do tego dają tyle pozytywnej energii.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.