...

Witamy Nowy Rok Szkolny

Wakacje dobiegły końca. Czas beztroskiej zabawy i słodkiego lenistwa pozostanie w naszej pamięci. W naszej pamięci pozostaną również dzieci z grupy Skrzatów, które rozpoczynają w tym roku szkolnym nowy etap swojej edukacji. Wierzymy, że świetnie poradzą sobie z wyzwaniami pierwszej klasy szkoły podstawowej. Ech, łezka jeszcze się kręci na myśl, ile to razem przeżyliśmy. Czas leci a tu już Świetliki wskoczyły do zerówki i przed nimi nowe wyzwania i przygotowania do pójścia w ślady swoich starszych kolegów i koleżanek.
Wakacje to był ostatni moment aby utrwalić wiedzę i wychowanie, które odebrały przedszkolaki w Domku Elfów. Nasi podopieczni to świetnie zgrani koledzy i koleżanki. Wiedza, jaką zdobyli w przedszkolu to jedno. Drugie to ich dobre wychowanie. Przykładamy do tego ogromną wagę, dzięki temu dzieci są grzeczne, dobrze wychowane, kulturalne i potrafią odnaleźć się w grupie.
Wszystko zasługa wychowawczyń, które dbają o prawidłowe relacje pomiędzy dziećmi, niezależnie od wieku.

Zanim skończył się sierpień i rozstaliśmy się na dobre, dzieciaki współpracowały jeszcze ze sobą podczas ostatnich projektów. Elfy, Świetliki i Skrzaty stworzyły makietę „Magiczny świat z kryształami mocy”. Wspólna praca i zabawa  z gotowym projektem uczyła ich współpracy i kompromisów. Efekt końcowy zachwycił wszystkich.

Nic dziwnego, że makieta stała się wielką atrakcją. Prezentuje się fantastycznie. Dzieci natomiast bawią się nią na zmianę.

Za nami wspaniały rok szkolny 2021/2022 i wakacje. Zwieńczeniem naszej wspólnej przygody był koncert zagrany przez dzieci z grupy Krasnali, Świetlików i Skrzatów. Specjalnie na to wydarzenie dzieci wykonały instrumenty z recyklingu.
Koncert uświetnił występ Ani, która kończy przygodę z przedszkolem. Ania, nasza dzielna i mądra siedmiolatka zagrała dla wszystkich na kalimbie.

Wiecie? teoretycznie można mówić w przedszkolu o rutynie. Co roku dołączają do nas nowe dzieci. Co roku kończy edukację kolejne pokolenie naszych wychowanków. Ech, my jednak zawsze żegnamy się z nimi ze łzami w oczach. To przecież nasze dzieciaki. Anie, Amelka, Gabryś, Kacperek, Zuzia , Weronika, Antek, Dawid, Hania, Lila. Większość z nich była z nami od ich najmłodszych lat, zżyliśmy się jak rodzina. Wierzymy, że i one będą długo wspominać zarówno przedszkole, kolegów i koleżanki  jak i nas pracowników Domku Elfów.

No dobrze, jak wspomnieliśmy czas płynie, zatem nadszedł moment na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2022. Ciocie, przywitały wszystkie przedszkolaki z otwartymi ramionami. Do przedszkolnej rodziny dołączyły nowe dzieci, które muszą przejść okres adaptacji. Nowe miejsce i nowi ludzie to dla większości z nich ogromne przeżycie. Wychowawczynie zadbają o to, by szybko odnalazły się w przedszkolu. Jeśli potrzeba pomogą, wesprą, pocieszą i przytulą. Resztą zajmą się ich nowi koledzy i koleżanki, którzy chętnie zaproszą do zabawy.

Na zachętę i dobry początek medale dla super przedszkolaków. Przedszkole to już nie żłobek. Przedszkolak to już jest duży zuch. Jakby nie było latka lecą 🙂 Część dzieci ze żłobka naturalnie przeskoczyło do grupy przedszkolnej. Za kilka miesięcy odbędzie się ich uroczyste pasowanie na Przedszkolaka. Nowo powstała grupa to od tej pory grupa Skrzatów. Życzymy im powodzenia.

Nic tak nie integruje jak wspólna zabawa i praca. Wychowawczynie już rozpoczęły zajęcia w swoich grupach.

Początek nowego roku szkolnego to początek nowych planów, założeń i projektów, które wychowawczynie będą pragnęły zrealizować podczas następnych miesięcy. Najpoważniejsze to chyba te w zerówce. Grupa Świetlików przygotowuje się do rozpoczęcia nauki w szkole. Dzieci wyposażone w piękne piórniki z przyborami, które otrzymały w prezencie od przedszkola, będą uczyć się pisać, czytać i liczyć. W ciągu roku muszą zrealizować program zgodny z podstawą programową. Ich wychowawczyni Ciocia Natalia, która opiekuje się nimi od samego początku, na ten rok przygotowała kilka swoich  projektów, które będzie chciała zrealizować z dziećmi. Wszystko po to by jak najlepiej przygotować je do nauki w szkole.
W zeszłym roku zrealizowała projekt edukacyjny „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.  W tym roku Świetliki, korzystając z wiedzy z poprzedniego projektu wprowadzają u siebie „Małe Lektury”.  Poznają walory czytania książek od pierwszej strony do ostatniej. Jako pierwsza przed nimi „Chatka Puchatka”.

W tej grupie odbywać się będą zajęcia grafomotoryki. Każde składające się z 3 etapów. Pierwszy to zabawa ruchowa połączona z ćwiczeniami rozmachowymi i manualnymi na dywanie. Drugi to praca manualna. Trzeci etap to już praca „stolikowa” z książką i ołówkiem. Ten ostatni pozwala dzieciom na pracę w ciszy oraz pełnym skupieniu.
Na pierwszych zajęciach, praca z masą plastyczną i lepienie w parach Cioci Natalii.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.