Witamy nowy rok szkolny 2023/2024

No to startujemy! Wakacje pozostają w naszej pamięci, a my w dobrych humorach i pełni pozytywnej energii, ruszamy wraz z dziećmi w drogę ku zdobywaniu wiedzy.

Jak co roku po odejściu kolejnego rocznika, wychowawca bierze pod swoje skrzydła najmłodsze przedszkolaki. W tym roku ciocia Natalia, która pożegnała swoje ukochane Świetliki, rozpoczyna pracę z grupą trzylatków, czyli Chochlików. Z początkiem września Elfy rozpoczęły przygotowania do pójścia do szkoły. W zerówce czeka na nich więcej nauki, ale znając ciocię Kasię, z całą pewnością nie będą się nią nudzić.

Chochliki

Zarówno dla dzieci, jak i rodziców, to pierwsze wspólne chwile z nową wychowawczynią. Ciocia Natalia doskonale odnajduje się w swojej pracy. Przez ostatnie lata pokazała, jak fantastycznie potrafi odnaleźć w każdym dziecku ukryty talent. W swojej pracy wykorzystuje elementy wielu metod nauczania, aby zapewnić dzieciom właściwy rozwój i dobrą zabawę. Jako trener grafomotoryki, doskonale wytrenuje malutkie rączki i przygotuje dzieci do startu w edukacji szkolnej.

Jej pierwsze zajęcia w nowym roku szkolnym, to już pierwsze prace manualne.

Ciocia Natalia zadbała również o zintegrowanie grupy. Wraz z ciocią Sylwią zorganizowały wspólne pieczenie szarlotki. I tak w ramach jednych z zajęć integrujących, Chochliki zamieniły się w małych kucharzy. Wspólna praca zbliża a dzięki takiej współpracy ciasto wyszło pycha!

Skrzaty

I tutaj nasze 4 i 5 – latki nie mogą narzekać na nudę. Ta grupa spędza ze sobą już kolejny rok. Dzieci dobrze się znają i dobrze czują w swoim towarzystwie. Ich wychowawca, ciocia Paulina dba, by ich pobyt w przedszkolu był zawsze ciekawy i nigdy nudny.

Z początkiem roku szkolnego, rozleniwione ciałka trzeba było znów poćwiczyć, aby wróciła im sprawność.

Malowanie stopami, to doskonały sposób, by rozbawić towarzystwo, ale i pogimnastykować stopy.

Dla rączek zaś owijanie włóczką jabłuszek.

W przedszkolu powstaje cała masa prac plastycznych. Wykorzystujemy przeróżne techniki i materiały. Skoro pogoda w tym roku nas rozpieszcza, żal nie skorzystać i nie wybrać się na spacer w poszukiwaniu jesiennych darów. Ruszyliśmy zatem wraz z Chochlikami i Skrzatami uzbrojeni w koszyk. Przedszkole Domek Elfów mieści się wśród starodrzewu, który przeplatają domy i wille. Jest tu cicho i spokojnie. Podczas spaceru dzieci mogły się zintegrować. Przykładamy wagę do tego, by nasze przedszkolaki czuły się dobrze w swoim towarzystwie. Starsze dzieci wiedzą, że powinny zwracać uwagę na młodsze, a młodsze czują się bezpiecznie w towarzystwie starszych kolegów i koleżanek.

Taki spacer, to doskonała okazja by przyjrzeć się znakom drogowym i zasadom poruszania na drodze. „Bezpieczni na drodze” – pod takim tematem upłynął Skrzatom ostatni tydzień września. Grupa poznała zasady ruchu drogowego. Wykonała sygnalizatory świetlne oraz znaki drogowe.

Czy zauważyliście z czego są zrobione? Ciocia Paulina ma niesamowite pomysły w wymyślaniu technik wykorzystywanych w pracach swoich podopiecznych. Tylko spójrzcie…

Elfy

Elfia zerówka rozpoczęła pracę. Co prawda chłopcy nadal tęsknią za wakacyjnym luzem, ale powoli wdrażają się do zajęć. W tej męskiej grupie dowodzi ciocia Kasia. Jak prawdziwy generał ma swoje sposoby, aby zainteresować chłopców pracą i sprawić by świetnie się przy tym bawili.

Dla rozluźnienia autoportrety, ale już za chwilę w ręce muszą pójść ołówki. W zerówce zgodnie z podstawą programową chłopcy uczą się kaligrafii. W tym roku będą zatem ćwiczyć prawidłowe pisanie literek i cyferek.

Zajęcia matematyczne Elfów to nie pierwszyzna. Chłopcy dzięki cioci Kasi potrafią już całkiem dobrze liczyć. Ta grupa szczególnie często przebywa na świeżym powietrzu. Jak inaczej utrzymać w ryzach męską gromadkę? Tyle energii można wykorzystać na przykład na placu zabaw i tutaj poprowadzić zajęcia kodowania, które chłopcy bardzo lubią.

I tak, najpierw narysowali wielkie koło, po którym z wielką ostrożnością nosili kubek pełen wody w rytm wierszyka. Utrwalali również pojęcia co drugi, co trzeci oraz kierunki prawy, lewy. Niektórym udało się przechytrzyć zasady upijając wodę z kubków. 🙂 Chłopcy tak się ekscytowali, że nawet pani dyrektor wyjrzała przez okno, ciekawa, co też tym razem dzieje się w grupie Elfów.

Dzień Przedszkolaka

W tym roku spędziliśmy ten dzień na warsztatach podróżniczych pt. „Dzieci Świata”. Poprowadziła je dla nasz pani Michalina Kupper – pedagog i organizatorka wyjazdów na Bliski Wschód. Podczas zajęć dzieci porównywały te same aspekty życia polskich dzieci oraz najmłodszych w różnych zakątkach świata. Przekonały się, jak wyglądają szkoły, place zabaw i posiłki. Dzieci mogły zobaczyć zabawki wykonane z naturalnych materiałów oraz stroje galowe, w których najmłodsi obchodzą święta i celebrują pierwszy dzień szkoły.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl