...

Witajcie w żłobku

Jak miło nam powitać kolejne pokolenie najmłodszych wychowanków w murach Domku Elfów. W naszym żłobku zatroszczymy się o najmłodsze pociechy. Nauczymy samodzielności. Przy współpracy z rodzicami pomożemy w nauce korzystania z nocnika czy odzwyczajeniu od smoczka. Tutaj dzieci poznają zasady higieny, mycia ząbków, a także posługiwania się sztućcami podczas posiłku.

Wspólnie z ciociami Iwonką i Dianą dzieci będą spędzać czas nie tylko na zabawie. Wychowawczynie zadbają o prawidłową socjalizację dzieci. Pomogą im nawiązywać prawidłowe relacje z innymi dziećmi.

W Domku Elfów szczególnie dbamy o sprawność ruchową dziecięcych dłoni. W zabawach z dziećmi wykorzystujemy materiały ogólnie dostępne, a kreatywność opiekunek Maluszków nie zna granic. Wyczarowują magiczne zajęcia, które sprawiają dzieciom wiele radości i frajdy. W naszym żłobku realizujemy zabawy paluszkowe, które w znakomity sposób rozbudzają świadomość ręki. Przelewamy, przesypujemy, kolorujemy, wydzieramy oraz wyklejamy.

Wrzesień minął tak szybko. Nasze maluszki powoli przyzwyczajają się do nowego miejsca. Ich koledzy i koleżanki, które są z nami dłużej, przyjęły je serdecznie.

Z nowym rokiem szkolnym, nowe porządki i zmiany organizacyjne. Każde dziecko otrzymało swoją szafkę. Aby łatwiej było ją zlokalizować, poza wizytówką z imieniem, dzieci umieściły na niej wybrany przez siebie obrazek.

Dzieci zaczęły już wykonywać pierwsze prace. Są to proste prace, ponieważ maluszki nie potrafią jeszcze skupić na długo swojej uwagi. Jednak my wiemy, że każda z nich podarowana rodzicom, stanie się na długo piękną dekoracją w ich domu.

Zachęcamy rodziców naszych przedszkolaków do zaglądania do naszej kroniki. To tutaj będziemy publikować relacje z zajęć i postępów naszych maluszków. Ponieważ okres spędzony w żłobku, to wyjątkowy czas w życiu dziecka, indywidualne zdjęcia dzieci, robione w tym okresie, co jakiś czas będziemy wysyłać rodzicom w prywatnych wiadomościach. Tak na pamiątkę…

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.