...

Wielkanoc

Odliczamy ostatnie chwile do świąt. Rzeżucha  i owiec pięknie wzrosły. Przybrane, stały się piękną wielkanocną dekoracją. Aż żal było nie zrobić im kilku pamiątkowych zdjęć.

W ostatnich dniach po salach kicały zajączki, dreptały kurczaczki. To był temat numer jeden. Dzieci rysowały, wyklejały, wycinały. Jak zwykle każdy wychowawca realizował swoje projekty. Dzięki temu wielkanocny inwentarz mienił się kolorami i technikami. Wielkanocne koguciki Skrzaty wykonały odrysowując swe dłonie a potem wycinając je z kolorowego papieru. Każdy kogucik to 16 łapek. Ogrom cierpliwości. Krasnale wykonały swoje szaraki wykorzystując nakrętki z butelek. W galerii Świetlików zawisły kurczaczki w wersji magicznej.  Brawo za kreatywność oraz piękne wykonanie przez dzieci.

Poza zabawą był także czas na naukę. Tym razem odwiedziliśmy Elfy podczas zajęć nauki kodowania. Chłopcy wspaniale sobie radzą z coraz trudniejszymi zadaniami.

Wielkanocne akcenty pojawiły się także podczas zajęć ruchowych w grupie  Świetlików. Tutaj ciocia Natalia zorganizowała swoim milusińskim „Wielkanocny tor przeszkód”. Dzieci uzbrojone w pisankę na łyżce musiały pokonać ścieżkę sensoryczną. Liczył się czas oraz doniesiona na metę pisanka, cała i zdrowa 🙂

Jako, że kochamy te nasze przedszkolaki i nieba byśmy im uchylili, to przygotowaliśmy dla nich małą wielkanocną niespodziankę. Korzystając z pięknej pogody wychowawczynie poukrywały w całym ogrodzie czekoladowe jajeczka. I tak, uzbrojone w koszyczki dzieci, wybrały się na poszukiwanie niespodzianek pozostawionych w ogrodzie przez wielkanocnego zajączka 🙂 Ależ miały frajdę. My razem z nimi.

I tak doczekaliśmy Wielkanocy. Życzymy wszystkim by te święta minęły w spokojnej i rodzinnej atmosferze.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.