...

Wesołych Świąt

Ostatnie dni w przedszkolu upływają nam w świątecznej atmosferze. W grupach powstają ostatnie dekoracje i upominki dla bliskich.
Chochliki mają przy tym mnóstwo śmiechu. Ich renifery wytupane pomalowanymi farbami stopkami są przeurocze. Dzieci „nachichrały” się przy tym, bo kto nie ma łaskotek pod stopami?

Dzieci są tak chętne do wszelkich aktywności, że nie sposób tego nie wykorzystać. To był świetny pomysł aby nazwać tę grupę Chochlikami. Tylko spójrzcie jakie piękne kartki świąteczne wyczarowały te małe sprytne rączki.

Nasi chłopcy poznali znaczenie symbolu łańcucha choinkowego. Chyba mało kto wie, że to symbol przeznaczenia i komunikacji. Symbolika łańcucha jako komunikacji jest zresztą bardzo ciekawa i potrzebna, bo przecież Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy pragniemy spotykać się w gronie bliskich i doświadczać spokoju i przebywania razem. To ciekawe, że przygotowując ręcznie nawet taki łańcuch na choinkę, symbolicznie delektujemy się jego symbolem komunikatywności i porozumienia. Często bowiem w naszych rodzinach jest tak, że taki łańcuch choinkowy wspólnie przygotowuje cała rodzina a w przedszkolu grupa. Zrobiony przez Elfy łańcuch jest mega długi, ale nie powinno to dziwić. Chłopcy są ze sobą bardzo zżyci.


W zerówce nasze zdolne Świetliki wzięły udział w warsztatach krawieckich, podczas których własnoręcznie uszyły piękne ozdoby choinkowe. Ileż cierpliwości drzemie w tych młodych, zdolnych ludziach.

Święta Bożego Narodzenia to czas zadumy i refleksji. Poddajemy się nastrojowi magicznych opowieści świątecznych. Kilka z nich napisał Hans Christian Andersen. To one zainspirowały nas, by jeszcze przed świętami zabrać nasze przedszkolaki do Teatru Guliwer na przedstawienie pt. „Choinka” wg Hansa Christiana Andersena.

Historia wyjątkowego drzewka spodobała się dzieciom tak bardzo, że natchnione przestawieniem na temat choinki, wykonały piękne prace.

Już jutro Wigilia i czas na świąteczny odpoczynek. Zanim się pożegnamy, chcemy życzyć wszystkim, by spędzili te święta w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. W otoczeniu bliskich niech będą radosne i spokojne.

Żegnamy się świątecznie przesyłając jeszcze nasze wyśpiewane życzenia.

Wesołych Świąt!

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.