...

Warsztaty świąteczne

Święta coraz bliżej, a w naszym adwentowym kalendarzu przyszła pora na zrobienie świątecznych upominków dla bliskich naszych przedszkolaków. W każdej grupie odbyły się warsztaty, podczas których dzieci uwijały się jak w fabryce św. Mikołaja. Włożyły całe swoje serduszko, by cierpliwie i z największą starannością przygotować niespodzianki dla rodziców.

Maluszki z pomocą cioci Kasi i Joasi wykonały kartki świąteczne. Przygotowały nawet świąteczny papier do pakowania prezentów. Pierwszy kontakt z gałązkami choinki okazał się dla nich ciekawym doświadczeniem. Choinka nie tylko ładnie pachnie ale i kłuje.

Chochliki  zrobiły piękne zawieszki z masy porcelanowej na choinkę.  Ciocie Aldona i Sylwia  pomogły im je jeszcze ładnie zapakować. Torebeczki z żywymi gałązkami i plastrami suszonych owoców wyglądają razem z zawieszkami jak kawałek udekorowanej choinki. Cóż to będzie za zapach, gdy rodzice otworzą ten uroczy podarunek.

Krasnale wspólnie ze Skrzatami wykonały piękne ozdoby choinkowe z drewnianych patyczków.

W tej grupie znalazł się jeszcze czas na wesołą zabawę sensoryczną z mąką. Dywan w sali został zrolowany pod ścianę a podłoga zamieniła się  w wielką stolnicę. Dzieci przesiewały mąkę na szablony, rysowały paluszkami, tworzyły swoje małe, białe i puszyste dzieła.

Nasi chłopcy zadbali o odpowiedni nastrój podczas świąt. Ich lampiony będą wspaniałą świąteczną dekoracją.

Świetliki zadbały nie tylko o upominki dla rodziny ale również dla przyjaciół z grupy. W ramach grudniowego zadania domowego, dzieci z naszej zerówki wspólnie z rodzicami przygotowały kartki z życzeniami dla kolegów i koleżanek. Kiedy przyniosły je do przedszkola odbyło się mikołajkowe losowanie. Każdy podpisał życzenia w swojej kartce i wylosował osobę, której wręczył ten drobny upominek.  Życzenia sprawiły wszystkim naprawdę wiele radości.

Podczas warsztatów, w tej grupie powstał jeszcze jeden pomysłowy upominek. Świąteczne etui na sztućce.

Tyle radości sprawiło wszystkim robienie upominków dla bliskich. Z całą pewnością staną się nie tylko dekoracją ale również wspaniałą pamiątką tych świąt.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.