...

Wakacje – podsumowanie

Okres wakacyjny, to dla wielu czas odpoczynku. Przedszkole Domek Elfów pracuje cały rok, a w okresie wakacyjnym otwiera swoje podwoje również dla dzieci z innych placówek. To ogromna pomoc dla rodziców, którzy podczas wakacji musząc pracować i nie mają z kim pozostawić swoich pociech. Nowi podopieczni zawsze mogą liczyć na ciepłe przyjęcie w Domku Elfów. Nasi wychowawcy zapewniają dzieciom tyle atrakcji, że mało kto się tutaj nudzi.

W tym roku ciocie zaplanowały podróże od Mazur po samiutki kosmos. Każdy tydzień to przygody w różnych częściach kraju i świata. Tematyczne tygodnie, to zabawy, konkursy i poznawanie ciekawostek na temat odwiedzanego miejsca.

Z początkiem lipca przedszkolne podwórko zamieniło się w prerię na dzikim zachodzie, a przedszkolaki w Indian. W cieniu drzew stanęła indiańska wioska, a na jej czele stanął wódz Mądry Orzeł.

Dzielni Indianie przygodę rozpoczęli od przygotowania pięknych pióropuszy. Następnie musieli wytropić w przedszkolnym ogrodzie list od wodza, w którym otrzymali wskazówki, co należy zrobić, aby zostać członkiem plemienia Bystry Potok. W odpowiednich kolorach na twarzach ruszyli ku przygodzie. Czekał na nich między innymi tor przeszkód, skakanie w workach oraz strzelanie z łuku. Wszyscy dzielnie wykonali wszystkie zadania. Wódz Mądra Głowa z radością i dumą powitał nowych członków plemienia. Podczas uroczystej ceremonii każdy otrzymał nowe indiańskie imię.

W indiańskiej wiosce

Biwak

Okoliczności sprzyjały. Pogoda piękna, namiot w ogrodzie. Zatem czas rozpocząć biwakowanie. Korzystając z okazji przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego spędzenia czasu podczas wakacji w różnych zakątkach kraju – lasy, jeziora, morze. Spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu, nucąc sobie znane piosenki. Największą atrakcją na zakończenie tygodnia były kiełbaski z grilla.

„POD ŻAGLAMI”

Pod takim tematem upłynął nam kolejny tydzień wakacji w przedszkolu. Wykorzystując różne techniki oraz materiały budowaliśmy żaglówki. Były te składane z papieru i te, które powstały z korków. Wszystkie, które mogły pływać puszczaliśmy w basenie, pozostałe ozdobiły naszą galerię.

Elfy poznały działanie kompasu i zbudowały własne kompasy magnetyczne. Jak na żeglarzy przystało, uczyły się wiązać węzły żeglarskie.

W Domku Elfów rozbrzmiały piosenki. Dzieci złożyły żeglarską przysięgę przedszkolaka, a na koniec wspólnie bawiliśmy się w przeciąganie liny. W starciu dzieci – ciocie, wygrały…. dzieci ????

Wyprawa w kosmos

Gdzie by tu zabrać nasze przedszkolaki? Byliśmy chyba wszędzie. Pozostał nam już tylko kosmos.

Cały tydzień spędziliśmy zatem na INNEJ PLANECIE przeżywając wspaniałe przygody. Czekało na nas wiele zadań i zabaw. W przedszkolu pojawiły się nawet wesołe ufoludki.

W krainie Pippi Långstrump

Kolejny tydzień wakacyjny, to podróż do Szwecji. Skrzatom, Krasnalom i Świetlikom umiliła ją Pippi Långstrump. Niektórzy postanowili nawet na ten czas mieć warkocze.

Nasi panowie kategorycznie odmówili założenia dziewczyńskich warkoczyków, za to obejrzeli bajkę o Pippi i zebrali kilka informacji o Szwecji. Najbardziej zapadł im w głowach Minecraft, pasy bezpieczeństwa Volvo oraz Storsjoodjuret czyli legendarny wodny potwór.

Indie

To już nasza ostatnia podróż i wakacyjna przygoda. Wspólnie, w mniejszych grupach wykonaliśmy mandale. Kolejny etapem naszej podróży było próbowanie indyjskich przypraw. Zwieńczeniem tygodnia był taniec w strojach indyjskich. Choreografem była ciocia Paulinka.

I tak wakacje dobiegły końca. Pożegnaliśmy ostatecznie nasze Świetliki, które już za parę dni ruszą na podbój pierwszej klasy. Trzymamy za nie kciuki i wierzymy, że jeszcze wpadną z wizytą do swojego przedszkola. Powitaliśmy w naszym gronie nowych przedszkolaków i tym samym szykujemy się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.