...

Wakacje czas start

Czerwiec dobiega końca a wraz z nim rok szkolny 2021/2022. Pogoda nastraja nas już wakacyjnie. Chociaż w przedszkolu koniec roku szkolnego obchodzimy raczej symbolicznie, to jednak wychowawczynie do końca realizują zamierzenia dydaktyczne objęte programem nauczania w przedszkolu.

Krasnale cały rok pilnie pracowały. Doskonaliły swoje umiejętności. Mają na koncie swój pierwszy występ. Potrafią recytować krótkie wierszyki. Są wspaniałą zgraną grupą, która pięknie się rozwija. Ich prace manualne stają się coraz trudniejsze i skomplikowane. Wymagają coraz większego skupienia i cierpliwości.


Elfy – nasi dzielni rycerze. Chyba nikt inny nie potrafiłby ujarzmić chłopięcych psikusów niż ciocia Kasia. Wychowawczyni tej grupy ma niesamowite podejście do dzieci. Wie jak i czym zaciekawić młode chłonne umysły.
Chłopcy są bardzo pracowici i pomocni. Ich posiane wiosną pomidorki, które wzrastały na parapecie w  sali, urosły na tyle, że można było posadzić je w naszym ogródku. To wspaniała lekcja „Od nasionka do warzywa”, która wciąż trwa. Chłopcy nadal doglądają pomidorów i dbają o to by były regularnie podlewane.

Ponieważ upały doskwierają wszystkim zrobienie orzeźwiającego soku staje się okazją do ciekawej lekcji. Zanim soczyste pomarańcze wylądowały w blenderze Elfy poćwiczyły przeliczanie, porównywanie i pojęcia lewa i prawa. Plasterki pomarańczy stały się stemplami i tak nawet praca plastyczna stałą się orzeźwiająca. Sprytne prawda?

Nasi chłopcy bardzo lubią tego typu zajęcia. W sezonie truskawkowym aż żal nie zrobić pysznego soku z truskawek. Gdy będzie gotowy będzie idealnym dodatkiem do porannej kaszy manny. Nawet nie musimy namawiać potem dzieci aby spróbowały efektów swojej pracy.

Ciocia Kasia potrafi wymyślić swoim chłopcom takie gry i zabawy, które umiejętnie trenują między innymi ich koordynację oraz sprawność ruchową. Przed wakacjami chłopcy trenowali prowadzenie auta po górskich serpentynach. Oj, to wcale nie takie proste zadanie….

Świetliki od września rozpoczynają naukę w naszej zerówce. Są doskonale przygotowane. Przez cały rok realizowały z ciocią Natalią projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury”.  Miłość do książek, którą ciocia Natalia wręcz zaraża, stała się bazą do wszelkiego rodzaju aktywności. Książki przeplatały się w przeróżnych zajęciach przez cały rok. Co więcej wychowawczyni znalazła swoje sposoby na uwrażliwienie i wydobycie ogromnych pokładów wyobraźni u swoich wychowanków. Zajęcia z udziałem muzyki to jest strzał w dziesiątkę.  Podczas ostatnich takich zajęć Świetliki wysłuchały muzyki klasycznej granej na pianinie. Podczas tych kilku materializowały dźwięki w swojej wyobraźni, a następnie musiały narysować tylko ołówkiem to, co sobie wyobrażały. W sali panowała piękna cisza, a efekty pracy możecie podziwiać poniżej. Pobawmy się w Zgaduj Zgadula ?? Spróbujcie odgadnąć , co przedstawiają rysunki?

Ciocia Natalia trenuje z dziećmi jeszcze jedną, bardzo ważną umiejętność – godzenie się z przegraną. Wykorzystuje do tego ciekawe zabawy i ćwiczenia i sama przyznaje, że dzieciom coraz lepiej wychodzi godzenie się z przegraną. Dla przykładu wskazuje wakacyjne bingo, w które Świetliki grały ostatnio. Było mnóstwo emocji i chęci zwycięstwa.

Wraz z końcem roku szkolnego kończą się również zajęcia dodatkowe, na które uczęszczały nasze przedszkolaki. Zajęcia taneczne z wujkiem Marcinem ze Szkoły Tańca Move zakończyły się egzaminem tanecznym podsumowującym zdobyte w ciągu roku nauki umiejętności. Dzieci zatańczyły 5 tańców towarzyskich – cha-che, sambę, walczyka, polkę i rock’n’rolla. Wszyscy zatańczyli świetnie i zdobyli złote medale. Wielkie brawa dla naszych zdolnych tancerzy.

Jest w czerwcu wyjątkowy dzień, to Dzień Ojca.  Chociaż dzieci recytowały już i śpiewały z okazji Dnia Mamy i Taty to jednak nie mogło i teraz zabraknąć miłych upominków dla wszystkich tatusiów. Zacznijmy od tego jak swoich tatusiów widzą dzieci. Świetliki

Takim Super Bohaterom należy się puchar. O to zadbały Elfy.

Skrzaty natomiast po raz kolejny dały popis krawieckich umiejętności i uszyły dla swoich Tatusiów śliczne serduszka.

Zakończenie roku szkolnego

Kiedy 24 czerwca wszystkie szkoły w Polsce uroczystym apelem ogłaszały koniec roku szkolnego 2021/2022 w Domku Elfów odbyła się symboliczna uroczystość wręczenia dyplomów. Podsumowaliśmy miniony rok szkolny. Ciocie otrzymały kwiaty i upominki przygotowane przez dzieci.

Posłuchajcie piosenki, którą zaśpiewali nasi chłopcy z grupy Elfów.

Z okazji zakończenia roku szkolnego Ciocia Natalia zrobiła Świetlikom czekoladową niespodziankę. Zajadanie owoców i słodkości z roztopioną czekoladą to pyszne zakończenie roku szkolnego, prawda? Aby nadać uroczysty ton, dzieci powiedziały wspólnie wakacyjny wierszyk i zaśpiewały letnią piosenkę. Na koniec ciocia rozdała Świetlikom dyplomy oraz drobny upominek.

Na koniec zostawiamy sobie pełne łez i wzruszających momentów pożegnanie z naszą  zerówką. Skrzaty kończą w tym roku pobyt w Domku Elfów. Najstarsi absolwenci są z nami ponad 5 lat. To były wspaniałe, wspólnie spędzone lata. Zżyliśmy się jak w najlepszej rodzinie. Wypuszczamy w świat kolejne pokolenie mądrych, pięknych, wrażliwych i dobrze wychowanych dzieci. Jesteśmy pewni, że poradzą sobie w życiu i nie zapomną o swoim przedszkolu.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.