...

W marcu jak w garncu

Na przełomie marca i kwietnia może się wszystko wydarzyć w pogodowej prognozie. My założyliśmy, że wiosna już przyszła i rozgościła się wokół. Przedszkole przystrojone w wiosenne dekoracje. W galerii prac wiszą wiosenne obrazki. Wychowawcy realizują program podczas zajęć tematycznych. Nic tylko zielono nam w głowach.

Od kilku tygodni do powitania wiosny szykowała się nasza zerówka. Skrzaty przygotowały piękne przedstawienie pt: „Wiosenne opowieści” i wystąpiły przed swoimi kolegami i koleżankami z młodszych grup.  Zapraszamy do obejrzenia.

Skrzaty w tym roku kończą edukację w naszym przedszkolu. Pięknie piszą, liczą i czytają. Są niezwykle samodzielne. Ich śladami podążają Świetliki, które w przyszłym roku rozpoczną naukę w zerówce. Ich wychowawczyni, ciocia Natalia wprowadza ich  w świat liter ale i matematyki. Wykorzystuje różne techniki i formy zabaw aby ułatwić dzieciom start w edukacji. Świetliki potrafią dodawać i odejmować. Ostatnio przyszła pora na poznanie zbiorów. Zabawne stworki pomogły dzieciom zrozumieć i ustalać liczebność zbiorów. Gdzie jest tyle samo, mniej, a gdzie więcej. Dodatkowo praca w grupach wzmacnia relacje.

Poza poznawaniem liter i liczb, Świetliki odbierają naukę wrażliwości na sztukę. Podczas jednych z zajęć dzieci wysłuchały utworu A. Vivaldiego ” Wiosna”. Zadaniem każdego Świetlika było dopasowanie koloru kredki do melodii (według uznania), a następnie narysowanie tego, z czym się ona kojarzy.  Wychowawczyni po rozmowie z dziećmi spisała ich skojarzenia.

Wychowawczyni tej grupy kontynuuje rozpoczęty z początkiem roku „Mini kurs rysowania”. Świetliki czynią ogromne postępy. Podczas ostatnich zajęć stworzyły obraz ” Wazon z kwiatami”. Ich wspaniałe prace zdobią teraz galerię w naszym przedszkolu.

W sumie, czy mogą dziwić takie umiejętności w grupie 5-6 latków? Wszak wychowawczynie wszystkich grup w naszym przedszkolu dokładają starań aby prace dzieci były nie tylko ciekawe w formie ale wymagały od nich coraz większej samodzielności, kreatywności i pobudzania wyobraźni.
Wiosenna łąka z kurczaczkami w wykonaniu Elfów wymagała od nich precyzji w wycinaniu potrzebnych do ich pracy elementów.

Ani się spostrzegliśmy a nastał pierwszy kwietnia i uwielbiany przez dzieci Prima Aprilis. Psikuski towarzyszyły dzieciom przez cały dzień. Był to też dzień, który zupełnie bez żartu wybrały Świetliki na  swoją zabawę. Wcześniej ustalony z rodzicami zielony strój, stał się tłem do nagrania „Wiosennego tańca żab”.

My tu o wiośnie a Prima Aprilisowy żart spłatała nam pogoda. Kiedy już wszyscy przyzwyczaili się do wiosennych zabaw i cieńszych ubrań, spadł śnieg w takiej ilości, że nie sposób było siedzieć w przedszkolu. I chociaż my dorośli nie cieszyliśmy się zbyt mocno, to dzieciaki szalały ze szczęścia. Wychowawczynie Elfów dołączyły nawet do wesołej zabawy i ciągały chłopców sankami.

Śnieg w sporej ilości okazał się idealnie mokry do lepienia bałwana i śnieżek. Te ostatnie wzięły udział małej bitwie 🙂

Sprawdza się powiedzenie „W marcu jak w garncu” czy „Kwiecień plecień bo przeplata, trochę zimy trochę lata”.  Miejmy jednak nadzieję, że wiosenna pogoda szybciutko do nas wróci.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.