...

Sylwester w przedszkolu

Jak miło po świętach zobaczyć w przedszkolu dzieci. Słuchać jak z przejęciem opowiadają jak przeżyły święta. Jakie prezenty znalazły pod choinką. Dzieci są najwspanialszą częścią świąt.  Teraz przyszła pora odliczania dni do Sylwestra. Pomimo pełnych świątecznych smakołyków brzuszków, postanowiliśmy zrobić z dziećmi ciasteczka marcepanowe. W końcu wszyscy jesteśmy łasuchami.

W tym roku po raz pierwszy od bardzo dawna mieliśmy „białe święta”. Śnieg, który spadł przed świętami sprawił, że były takie jak dawniej. Na szczęście kiedy wróciliśmy do przedszkola śnieg nie stopniał a mróz szczypał w nosy. Postanowiliśmy to wykorzystać tworząc lodowe witraże. Wspaniały pomysł na piękną ozdobę każdego ogrodu czy balkonu, bo umówmy się, lodowe witraże domu długo by nie zdobiły. Plastikowe tacki dzieci przystroiły wg swojej fantazji wykorzystując najróżniejsze materiały. Od zielonych gałązek poczynając a na brokacie – uwielbianym przez dziewczynki – kończąc. Całość zalaliśmy wodą, pamiętając o ułożeniu odpowiedniego sznurka, który posłuży potem za wieszaczek. Efekt przerósł nasze oczekiwania.

Kiedy nastał 31 grudnia wszyscy pochłonięci byli przygotowaniami do nocy sylwestrowej. Wiadomo, że nie wszystkie dzieci doczekają Nowego Roku. Zmęczone, pewnie będą smacznie spać w łóżeczkach. Uznaliśmy, że przywitamy z nimi Nowy Rok wcześniej. Stroje nieoficjalne ale co tam stroje jak mamy w sali dyskotekową kulę, migające światła i najlepszego didżeja w przedszkolu – ciocię Natalię. Rozkręciliśmy taką imprezę, że tańczyli wszyscy i dzieci i ciocie. W parach, w grupkach a także w solowych popisach. Nie obyło się bez odliczania do Nowego Roku. 10, 9, 8… a na końcu huk strzelających szampanów zastąpił nam przebity balon wypełniony cekinami i brokatem. W Nowym Roku życzyliśmy sobie zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń i samych radosnych dni, czego i Wam wszystkim życzymy.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.