...

Światowy Dzień Zwierząt i niezwykły gość w Domku Elfów

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji w przedszkolu uruchomiliśmy zbiórkę darów dla psiaków i kociaków, podopiecznych Fundacji “Przytul Psa” oraz Fundacji Zwierzokracja. Obie fundacje z wielkim zaangażowaniem otaczają opieką psy i koty, a my już od kilku lat wspieramy ich działania. Temat zwierząt towarzyszył nam przez cały tydzień. Były bohaterami zajęć oraz prac plastycznych.

Największa niespodzianka czekała jednak na naszych przedszkolaków pod koniec tygodnia. W czwartek nasze przedszkole odwiedziła Pani Elżbieta Lipińska z Fundacji na rzecz zwierząt “Przytul Psa”. Pani Elżbieta przywiozła ze sobą swojego czworonożnego podopiecznego. Szczeniaka o wyjątkowej urodzie, który z miejsca skradł serca absolutnie wszystkich. Ochom i achom nie było końca. Szczeniak cierpliwie znosił nasze zachwyty oraz pieszczoty, bo kto tylko miał ochotę, mógł go pogłaskać. Pani Elżbieta opowiedziała przedszkolakom o pracy na rzecz zwierząt. Jak ważna jest opieka nad nimi oraz jak powinno się dbać o naszych czworonożnych przyjaciół. Dzieci z przejęciem słuchały naszego gościa i czynnie uczestniczyły w spotkaniu. Zadawały ciekawe pytania i opowiadały o swoich zwierzętach. To była bardzo miła wizyta i jesteśmy pewni, że na długo zostanie w pamięci naszych wychowanków.

Chociaż wizyta dobiegła końca, nasza zbiórka trwa nadal. Jeszcze do 15 października można przynieść do przedszkola dary dla psiaków i kociaków.
Zbieramy:

  • karmę suchą i mokrą dla psów i kotów (puszki, przysmaki)
  • żwirek dla kotów
  • ręczniki papierowe
  • ręczniki, koce
  • podkłady, podkłady i jeszcze więcej podkładów,

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.