...

Świąteczny czas

Grudzień to miesiąc, który kojarzy się nam nie tylko z Bożym Narodzeniem, ale również z nastaniem zimy. I chociaż ta ostatnia, oficjalnie nadchodzi dopiero pod koniec miesiąca, to i tak w żłobku rządzi się już zimowa aura razem ze śnieżynkami, bałwankami i całym białym anturażem.

Wraz z nadejściem pierwszych przymrozków oraz śniegu, porozmawialiśmy z dziećmi o tym, jak powinno się dobierać ubiór do pogody.

Nasze maluszki uwielbiają zabawy muzyczno – ruchowe. Tym razem bawiły się w deszczyk kap, kałuża chlap.

Zabawa to najlepsza forma nauki w tym wieku. Gra memory wykorzystana w odpowiedni sposób, uczy dzieci łączyć w pary.

Maluszki nie kojarzą jeszcze świąt Bożego Narodzenia. Nie mniej wychowawczynie opowiedziały im o tradycjach i symbolach bożonarodzeniowych.

Święty Mikołaj, którego poznały kilka dni temu jest już im znany. Ułożenie puzzli nie sprawiło im więc większego kłopotu.

W tym miesiącu prace plastyczne związane były z zimą i Bożym Narodzeniem.

W ostatnim tygodniu adwentu skupiliśmy się na przygotowaniu słodkich upominków dla rodziców. Maluszki wraz z Elfami i Skrzatami dekorowały pierniki dla rodziców.

Kończymy przedświąteczne przygotowania. Boże Narodzenie już za kilka dni. Spotkamy się z naszymi milusińskimi po świętach. Ciekawe, co zapamiętają z tego wydarzenia i o czym nam opowiedzą po powrocie.

Życzymy wszystkim, aby święta minęły w miłej rodzinnej atmosferze. By był to czas wytchnienia od codziennej gonitwy, pracy i obowiązków. By stał się okazją do wspólnego spędzenia czasu, pełnego radości, śmiechu.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.