...

Sobotnie harce w przedszkolu – Warsztaty piernikowe

Sobotnie harce w przedszkolu to nowa atrakcja w Domku Elfów. Grudniowe harce połączyliśmy z warsztatami piernikowymi. Chyba mało kto wierzył, że uda nam się jednego dnia zrobić i udekorować tyle pierniczków, a do tego poszaleć jeszcze na sankach na podwórku zasypanym śniegiem. A jednak. Nasze wychowawczynie są niezastąpione w organizacji.  Przy dźwiękach świątecznych piosenek wspólnie z dziećmi zaczęły od przygotowania ciasta na pierniki.  Każdy miał w tym swój udział.

Kiedy przyszła pora na wałkowanie ciasta i wykrawanie pierników, w sali zrobił się ruch jak w fabryce. Korzenne ciasteczka lądowały na przygotowanych blaszkach i czekały na pieczenie w piekarniku.

W czasie gdy kolejne partie pierniczków trafiały do piekarnika dzieci harcowały na podwórku. Czas oczekiwania umiliły im zabawy na śniegu. Wyścigi reniferów okazały się świetną atrakcją nie tylko dla naszych milusińskich. Nawet ciocie chwyciły za sanki i dołączyły do zabawy. Kiedy w ich stronę powędrowały śnieżne kulki, nie pozostały dłużne i tak rozpętała się bitwa na śnieżki.

Gdy po przedszkolu rozchodził się już pyszny, korzenny zapach, skończyły się harce na świeżym powietrzu. Dla chwili wytchnienia i uspokojenia rozbrykanych i pełnych emocji dzieci, ciocia Joasia zaprosiła wszystkich do posłuchania zimowych opowieści. Zgromadzone wokół niej, ułożone na miękkich poduszkach, poddały się chwili i pozwoliły sobie na chwilę relaksu. W Domku Elfów czytamy dzieciom codziennie. Wiemy, że bardzo to lubią.

W tym czasie stygły pierniczki i… pyszna, naturalna gorąca czekolada. Ona sprawiła, że nowe siły wstąpiły w naszych małych cukierników. Rozgrzała małe brzuszki i wprawiła wszystkich w dobry nastrój. Słodki napój i dźwięki świątecznych dzwonków w piosenkach towarzyszyły wszystkim podczas dekorowania wypieków.

Aż żal było się rozstawać, kiedy rodzice przyjechali po swoje pociechy. Spędziliśmy wspólnie fantastyczny czas. Podczas gdy rodzice mogli zająć się swoimi sprawami, przygotowaniami do świąt, czy nawet zwyczajnie odetchnąć chwilą, ich dzieci przygotowały w tym czasie pierniki, którymi pochwalą się przy świątecznym stole.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.