...

Śladami dinozaurów

Luty okazał się miesiącem pełnym atrakcji dla naszych przedszkolaków.
Dzień Pizzy, Walentynki a teraz w ostatnim jego tygodniu kończymy Tłustym Czwartkiem i Dniem Dinozaura.

Tłusty Czwartek

Tego dnia przedszkolną kuchnię przejęły przedszkolaki. Każda grupa przygotowywała jakieś pyszne smakołyki. Pięć grup, kuchnia jedna, zatem pomiędzy pieczeniem dzieci wykonywały także prace manualne z grupy tych niejadalnych 🙂 Nikt się nie nudził, wszyscy mieli ręce pełne roboty a nagrodą były słodkie desery wykonane własnoręcznie przez dzieci.

Maluszki rozpoczęły od wykonania piankowych ciastek a skończyły na wspólnym robieniu pączków. Ciocie zaangażowały w prace wszystkie dzieci. Pyszne, upieczone a nie smażone pączki Maluszki zajadały tak, że aż miło było patrzeć.

Krasnale także przygotowały łakocie w wersji jadalnej i niejadalnej. Podczas zajęć tworzyły z farby piankowej sensoryczne, kolorowe oponki. Dla osłody wspólnie przygotowały pyszne i pachnące gofry. Kiedy zapach zaczął rozchodzić się po sali, rozmarzone przebierały niecierpliwie nóżkami nie mogąc doczekać się degustacji.

Elfy miały sensoryczne zajęcia kulinarne. Krówkowe szyszki były absolutnym hitem, wszak rzadko zdarza się aby można było jeść podczas zajęć sensorycznych prawda? A to kawałek ryżu, a to kapka masy krówkowej, chop do buzi. No zajęcia palce lizać 🙂

Grupa Skrzatów jak przystało na najstarszą przedszkolną brać, przygotowała najtrudniejsze smakołyki – faworki. Po czterech latach pobytu w Domku Elfów wspólne pieczenie to już dla nich bułka z masłem, kaszka z mleczkiem. Dzieci potrafią bardzo dużo czynności wykonać samodzielnie. Smażenie faworków pozostawiliśmy jednak cioci Krysi. Skrzaty w tym czasie umilały sobie czas układając puzzle.

To był przepyszny dzień. Jednak to co stało się następnego dnia, to było prawdziwe szaleństwo. W piątek obchodziliśmy przecież Dzień Dinozaura. Wychowawczynie przygotowały dla dzieci nie tylko ciekawe zajęcia ale również gry, zabawy no i fotobudkę z wielką głową dinozaura.

Wykopaliska w wersji mini odbyły się u Maluszków, które w kinetycznym piasku szukały prehistorycznych skarbów. W myśl zasady, nie taki Dinozaur straszny jak go malują, dzieci zrobiły także przyjazne dla oka, miłe i sympatyczne dinozaury.

Lekcja o erze dinozaurów w wersji 3D odbyła się w grupie Krasnali. Ciocia Agnieszka pokazała dzieciom książkę, którą ogląda się w specjalnych okularach. Ależ to była frajda! Zdjęcia prehistorycznych stworów były jak prawdziwe. Dzieci poznały nazwy popularnych dinozaurów, ich zwyczaje oraz ciekawostki na ich temat. Rozpoczęły również prace w grupie nad stworzeniem wielkich przedstawicieli tego gatunku.

Gdyby nie archeolodzy nie wiedzielibyśmy o tym, że kiedyś na świecie żyły dinozaury. Przy okazji Dnia Dinozaura, wychowawczynie zorganizowały Elfom zajęcia, podczas których mogli poczuć  jak to jest być archeologiem. Chłopcy odszukiwali ukryte skamieliny, badali odnalezione prehistoryczne jaja. Byli przy tym niezwykle przejęci.

Świetliki z okazji Dnia Dinozaura miały tego dnia ubrania z ich postaciami. Przyniosły także do przedszkola książki i zabawki związane z dinozaurami. W ich sali pojawili się całkiem sporych rozmiarów goście. Zuzia przyniosła nawet jajo dinozaura.  Dzieci  zobaczyły jak się wykluwa.

Podczas zajęć dzieci wymyśliły nowe nazwy dla dinozaurów. Musiały połączyć pierwszą sylabę imienia, nazwiska i zakończyć odpowiednio „zaur”. Powstały całkiem ciekawe i oczywiście trudne do wymówienia nazwy. Tego dnia Świetliki połączyły zajęcia ze Skrzatami. To była super zabawa, podczas której dzieci poznały różne ciekawostki o dinozaurach. Zagrały w grę „prawda czy fałsz”. Wspólnie próbowali swych sił w grze zręcznościowej z głową Triceratopsa a także w dinozaurowych zadaniach ruchowych.

To były baaardzo tematyczne dwa dni. Co po za tym? Wychowawczynie Elfów rozpoczęły tydzień rozmową o oszczędności. Dzieci poznały bohaterów opowiadania, samochody Bartka i Anetkę , które żeby spełnić marzenia i polecieć do Afryki musiały troszkę pooszczędzać. Nasi chłopcy również zapragnęli spełnić swoje marzenia i aby im się to udało, zaczęli budować swoje skarbonki na oszczędności. Bohaterom opowiadania udało się i odwiedziły Afrykę. Ciekawe jak pójdzie Elfom?

W swoją podróż po Polsce wybrały się w tym tygodniu Skrzaty. Poznały przy tym najważniejsze informacje, między innymi  z jakimi państwami sąsiadujemy, jak się nazywa największa polska rzeka, do jakiego morza mamy dostęp oraz nazwy największych miast. Podsumowaniem tematu było stworzenie mamy Polski.

I tak kończymy luty. W marcu wychowawczynie zaplanowały kolejne ciekawe tematy. Rozpoczniemy od odkrywania kosmosu, wynalazków ale również swojego ciała.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.