...

Przygotowania do zimy

Listopad minął nawet nie wiemy kiedy. W ostatnim czasie tyle się działo. Zanim rozpoczniemy odliczanie do Bożego Narodzenia podsumujmy miniony miesiąc.

W pierwszym tygodniu wychowawczynie zaplanowały zajęcia związane z naszym ciałem. Skrzaty i Elfiki w formie zabawy utrwalały nazwy poszczególnych części ciała. Dowiedziały się co jest zdrowe, a co nie w naszej codziennej diecie. Poznały zmysły oraz narządy zmysłów.

Przy okazji omawiania tego tematu, gościliśmy w Domku Elfów panie pielęgniarki, które poprowadziły z Elfami i Skrzatami zajęcia na temat higieny. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak dbać o zdrowie. Co nasz organizm lubi, a czego nie. Spotkanie było okazją do zabawy w lekarza. Przedszkolaki słuchały bicia serduszka przez stetoskop. Mierzyły ciśnienie.

Po Święcie Niepodległości, o którym pisaliśmy wcześniej, nastał czas, by pomówić o zwierzętach i ich przygotowaniach do zimy. Podczas zajęć rozmawialiśmy, o tym co lubią jeść zwierzęta, gdzie mieszkają. Utrwalaliśmy informacje o poznanych wcześniej wiewiórkach i jeżach. Podczas zabawy słuchowej przedszkolaki rozpoznawały odgłosy niedźwiedzia, wiewiórki, nietoperza, jeża, borsuka i szukały dla nich odpowiedniego domku.

Elfiki i Skrzaty poznały również ptaki, które odlatują na zimę do ciepłych krajów.

Ptaki, które pozostaną w Polsce na zimę, mogą mieć problem ze znalezieniem pokarmu. Dlatego nasze dzieciaki przygotowały specjalne kule dla ptaków. Podczas spaceru, ptasie smakołyki zawisły na pobliskich drzewach.

Z przyjemnością śledzimy postępy Skrzatów w nauce cyferek, ćwiczeniu ich prawidłowego zapisu, nazw figur geometrycznych, przeliczaniu i porównywaniu zbiorów. Zajęcia matematyczne w formie zabawy i łamigłówek pomagają w przyswajaniu informacji.

Skrzaty zdobyły także nową umiejętność orientacji przestrzennej. Podczas zabawy matematycznej określały nad, pod, w, itd.

Pobyt w przedszkolu Domek Elfów to nie tylko nauka. To również zabawa. Dzień Pluszowego Misia był okazją do misiowego mini balu oraz ciekawych łamigłówek. Dzieci podczas zabaw swobodnych spędzają czas na wspólnej zabawie. Miło patrzeć jak się razem bawią i wymyślają zabawy.

Przed nami grudzień i przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Z pewnych źródeł wiemy, że nasze przedszkolaki odwiedzi już niebawem Święty Mikołaj.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.