...

Pracowity grudzień

Co tu dużo mówić. W Domku Elfów najmłodsze dzieci, to prawdziwe świąteczne Elfy. Grudzień upłynął nam bardzo pracowicie i jesteśmy przekonani, że świąteczna atmosfera, która towarzyszyła nam w ostatnim czasie, na długo zostanie w pamięci naszych maluchów. Z początkiem miesiąca rozpoczęliśmy strojenie przedszkola. W każdej sali pojawiła się świąteczna dekoracja.

Po długim czasie powróciły do naszej przedszkolnej tradycji rodzinne warsztaty świąteczne. Uwielbiamy te spotkania, kiedy podczas robienia świątecznych dekoracji możemy w końcu porozmawiać spokojnie i przede wszystkim dłużej. Poznać się bliżej. To okazja by również rodzice mogli poznać się na wzajem. W końcu nie zawsze mają możliwość poznania kolegów swojego dziecka oraz jego rodziców. Rodzice pomimo przedświątecznej bieganiny, znaleźli czas by spędzić go wspólnie z nami.

Środowe popołudnie było wyczekiwane przez dzieci. Nie mogły doczekać się przybycia rodziców. Dla nich to naprawdę ważne wydarzenie. Na uczestników warsztatów czekały odpowiednie przybory oraz rzeczy do wykonania kartek, dekoracji oraz stroików świątecznych.

Dzieci w żłobku czują, że nastał wyjątkowy czas. Chociaż nie kojarzą jeszcze świąt z czymś wyjątkowym i ważnym, staramy się by poznały świąteczne tradycje, dekoracje. Podczas zajęć Maluszki i Świetliki wykonywały sporo prac związanych ze świętami Bożego Narodzenia, kolorowe bombki, choinki, Mikołaje.

W przybliżaniu dzieciom świąt Bożego Narodzenia, nie mogliśmy zapomnieć o wspólnym pieczeniu pierników. Każdy miał swój mały udział w przygotowaniu ciasta.

Dekorowanie pierniczków to już kolejny dzień. Efekt końcowy był pyszny i kolorowy.

Początek grudnia obdarował nas śniegiem. Szybciutko korzystaliśmy ile się dało, by móc nacieszyć się zabawą w białych puchu.

Mróz i śnieg za oknem stały się inspiracją do zimowych prac plastycznych.

Podczas zajęć sensorycznych Maluszki malowały zabarwioną kostką lodu, która dodatkowo pachniała miętą.

Świetliki doskonaliły umiejętności matematyczne w dobieraniu rękawiczek i szukaniu pary.

Podczas zajęć z cyklu „Dziecko w świecie muzyki”, Świetliki poznały instrumenty. Podczas zabawy grały na nich, naśladując ciocię Agnieszkę.

I tak minął nam czas w grudniu. Spotkamy się po świętach. Pełni wrażeń będziemy opowiadać o spotkaniach z rodziną i prezentach.

Życzymy wszystkim, aby święta minęły w miłej rodzinnej atmosferze. By był to czas wytchnienia od codziennej gonitwy, pracy i obowiązków. By stał się okazją do wspólnego spędzenia czasu, pełnego radości, śmiechu.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.