...

Podziel się swoją pasją

Wiedzę i umiejętności przekazujemy sobie z pokolenia na pokolenie. Ludzie zdobywają doświadczenie ucząc się całe życie. Popełniają błędy, odnoszą sukcesy. Czerpią z wiedzy swoich rodziców, dziadków. Każdy wnosi do tej nauki coś innego. Inne podejście do świata, ludzi, spraw życia codziennego. Każdemu z nas gra w duszy coś innego. Każdy ma swoje hobby i pasje. Jak byśmy mogli je polubić, gdyby nikt nam ich kiedyś nie pokazał? Nie zaraził swoim zamiłowaniem do rzeczy czy czynności, które z takim namaszczeniem wykonuje.
Na szczęście są ludzie, którzy nie tylko oddają się swoim pasjom ale chcą się nimi także dzielić. Ich zapał, energia i wiedza jest niesamowita i godna tego by o nich opowiadać. Wysłuchać co mają do pokazania i powiedzenia. Kto wie, może wśród ich słuchaczy znajdzie się kolejna osoba, która zarazi się ich pasją.

Jakiś czas temu swoim hobby podzielił się z nami Tatuś jednego z naszych wychowanków. Pan Grzegorz jest w wykształcenia historykiem a jego konikiem czasy średniowiecza. Pan Grzegorz wraz ze swoją rodziną bierze udział w rekonstrukcjach historycznych. Pomijając fakt, że każdy powinien znać historię swojego kraju, to nie mniej ciekawym jest to, jak żyło się dawniej. Miłośnik czasów rycerstwa odwiedził nasze przedszkole, by wspólnie z synami opowiedzieć przedszkolakom o tym jak to było, kiedy królestwem rządzili królowie. Kim byli rycerze i giermkowie. Jak się ubierali, co jedli, gdzie mieszkali. Kto mógł zostać rycerzem i kto mógł go pasować, to tylko kilka ciekawostek, o których dowiedzieliśmy się od naszego gościa.
Z niezwykłą łatwością rycerz Grzegorz i jego giermkowie skradli serca naszych dzieciaków. Historyk  z pasją opowiadał o średniowieczu, a wszyscy słuchali z zaciekawieniem. Bo to było ciekawe. My  dorośli znamy  czasy średniowiecza jako tako ze szkoły czy z filmów. Nasi wychowankowie nie mieli jak i gdzie dowiedzieć się o rycerzach czy królach. Wszak bajki o królewnach i szlachetnych rycerzach to jeszcze nie wszystko.
Zajęcia połączone z pokazem trwały długo ale nikt nie liczył czasu. Dzieci mogły wszystkiego dotknąć, spróbować. Odważniejsi zostali pasowani na rycerzy. To była piękna i ciekawa lekcja historii.

Pomysł poprowadzenia zajęć przez Tatę naszego wychowanka bardzo się wszystkim spodobał. Dzieci otrzymały bardzo cenną lekcję. Syn Pana Grzegorza był niezwykle przejęty wizytą ojca. To było dla chłopca niezwykłe wydarzenie. Każdy z nas czerpał ze spotkania. Pasja Pana Grzegorza zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie a my mamy dodatkową satysfakcję, że pokazaliśmy dzieciom coś nowego, ciekawego i fantastycznego. I o to właśnie chodzi, by pokazywać dzieciom świat, wskazywać drogi, zachęcać do odkrywania nowych ścieżek. To młodzi ludzie, kto wie kim będą w przyszłości. Tylko od nas zależy czy będą pełnymi pasji, odważnymi i rządnymi wiedzy i nowych doznań ludźmi.

Myśląc o tym wszystkim postanowiliśmy iść za ciosem. Ruszamy z projektem „PODZIEL SIĘ SWOJĄ PASJĄ”.  Zapraszamy wszystkich Rodziców, Babcie, Dziadków, którzy mają ciekawe hobby lub pasje do podzielenia się nimi podczas specjalnych zajęć. Pokażmy dzieciom ciekawe formy spędzania czasu. Rozbudźmy w nich pasję. Dajmy szansę poznania ciekawych ludzi i wzbogacania wiedzy o otaczającym świecie. Podkreślmy wagę roli Rodziców i Dziadków. Czas kiedy gościmy w przedszkolu osoby bliskie naszym przedszkolakom, są dla nich niezwykle ważne. Dzieci z niecierpliwością na nie czekają.
Opowiedzcie kolegom i koleżankom Waszego dziecka o swoim hobby i pasji. Co to jest? Taniec, sport, rękodzieło, kolekcjonerstwo a może jeszcze coś innego?
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Panią dyrektor.

Copyright 2023 | Realizacja: cemit.pl

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.